Problem z tłem w CSSie

(Mayerproject) #1

Witam.

Chcę dać tło obrazkowe w cssie, pod tekst.

Mam taki kod wstawiony w index:

Tytuł boxuLink do czegoś tamJakaś tam treśćjakiś tam koniec
[/code] A w style.css mam tak:
[code]#box { width: 310px; height: 192px; background: url(images/bg.png) no-repeat;} #tytul {margin-top: 25px; margin-left: 20px; width: 150px; color: #717d4b; font-family: verdana; font-size: 22pt; float: left;} #link {margin-top: 3px; margin-left: 20px; width: 150px; color: #000; font-family: verdana; font-size: 10pt; float: left;} #tresc {margin-top: 3px; margin-left: 20px; width: 150px; color: #717d4b; font-family: verdana; font-size: 9pt; float: left;} #end {color: #717d4b; font-family: verdana; font-size: 35pt; float: left;}

I powinien pojawić mi się obrazek, a na nim treść ładnie ułożona. Niestety pojawia mi się sama treść nie ułożona i bez obrazka.

Mam coś źle?

(Dziara667645121) #2

Nie jestem pewny, ale spróbuj tego:

{ width: 310px; height: 192px; background-image: url(images/bg.png); no-repeat; }

(Mariusz2124) #3

Tak masz coś źle a dokładnie to:

box {background: url(images/1.jpg); width: 310px; height: 192px; }

Nie możesz wstawiać no-repeat jeżeli obrazek ma być powielanym tłem (jeżeli dobrze zrozumiałem) Ogólnie to on nie będzie tutaj tłem samego tekstu tylko całego boxu. Po drugie lepiej stworzyć klasę pod sam tekst np:

div.text {background: url(images/1.jpg); font-size: 14px; color: #FFFFFF; }

I wtedy dodajesz w html po prostu

moj tekst
[/code]

i działa :slight_smile:

(mario@) #4
{ width: 310px; height: 192px; background-image: url(images/bg.png); no-repeat; }

Dziara przyjrzyj się dokładnie temu co napisałeś.

verex osobiście nie widzę błędów, sprawdź dokładnie nazwę pliku/rozszerzenie/ścieżkę dostępu. I przyjrzyj się dokładnie nadawanym wymiarom/marginesom poszczególnych boksów. Tag jest elementem liniowym więc po co float ?

(Puskas) #5

spróbuj dodać kropki przed images

background-image: url(../images/bg.png);

(Mayerproject) #6

Nic to nie dało. Niestety.. :confused:

Ale dziwi mnie to że w innym szablonie kod działa, a ten kod chcę użyć w nowym szablonie i już nie działa... :confused: