Problem z TP_linkiem td-w8960n internet rozłącza się co 5 min i nie łączy ponownie (neostrada)

Witam 

 

leePl321, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Według mnie masz zbyt wysokie tłumienie. Jak daleko jesteś od centrali?

Ustaw na PPPoA a nie PPPoE jeżeli masz na PPPoE bo to jest Ethernet i przesyłe w protokóle dużo wiecej danych i przy duzym tłumieniu jak jest brak potwierdzenia do wywala. W PPPoA nie ma potwierdzeń.

mam ustawione na PPPoA tak wiec to nie to od centrali nie mam pojęcia gdzie jest  mieszkam na wiosce i ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie po prawej pole po lewej pole  tak wiec …

A nie widzisz, że tam jest 0,1 w nawiasie? Co za tym idzie 27,5 to nie taki dramat.

Po tym screenie to widać jedynie, że linia jest w dramatycznym stanie! Ilość błędów masakryczna. Zgłaszaj uszkodzenie linii, ale najpierw sprawdź w domu wszystkie gniazdka, filtry, wtyczki itp.

No niestety dalej się rozłączał  to tez  zadzwoniłem to tej “świetnej tp” i ponoć jakieś tam rzeczy zrobili update softwarowy itp itd  babka nawijała coś ze robią i ze będzie już dobrze. Jak dalej nie  będzie działać będę rozkręcać gniazdka  i kable sprawdzać. Filtr mam nowy  w zestawie z ruterem był wiece  wymieniłem. znowu poczekam do jutra i zobaczę 

 

W logu jest Traffic Type: ATM

 

No tak racja.

 

Mogłeś zapytać przy okazji ile dokładnie masz do DSLAM.

Sam sprawdziłem najbliższego DSLAM mam Nowy Dwór Gdański czyli 13km  i jest to stinger MS+ w wykazie znalazłem. Dzisiaj byli u mnie panowie fachowcy pomierzyli kable i wyszło ze miedzy domem a czarnym pachołkiem kolo sąsiada jest doziemienie czy coś  i to sieje spustoszenie niestety oni nie są wstanie tego naprawić  i zgłosili to do tz “kablowców” ciekawe ile to potrwa…  tylko zastanawia mnie  jedno coś jednak z ustawieniami rutera jest chyba nie tak… mianowicie jak podłącze stary ruter(grzeje się strasznie rozkręciłem ma wypukłego kondensatora) owszem  na pingach co jakiś czas jest jedna linijka reques time out  i internet dale sie rozłącza ale przynajmniej  łączy ponownie sam  w większości przypadków  fakt zajmuje mu to znaczenie dłużej niż tp-linkowi po resecie  ale łączy sam. i tak się zastanawiam czy  ten nowy ruter jet tak wyczulony na uszkodzenie sieci ze sam się nie chce połączyć   czy to  kwestia ustawień możne  bo kurcze skoda jednak by było jak by ten ruter nie działał tak jak powinien bo 180 zl a na dodatek 300 wifi  wiec fajnie śmiga w całym domu (nie patrząc na obecne problemy z netem)

 

 

 

No i tak  w logach jest ATM  bo w ustawieniach  jest :PPPoA(PPP over ATM) inaczej sie nie da chyba