Problem z Tracking cookie ! pomóżcie jak możecie :-(

Witam wszystkich atóż mam taki problem za każdym razem kiedy skanuje komputer PROGRAMEM AVG FREE 9.0, wyskakuje mi na końcu:

WYNIKI SKANOWANIA:

same te Tracking cookie, co każdy to inny co one oznaczaja, robią jakieś większe zagrożenie ma na komputerze?? usuwam ich,a potem znowu powracają. co z tym zrobić, prosze o pomoc. :frowning:

Są to ciasteczka, które są potencjalnie niebezpieczne (mają funkcje szpiegowskie). Można je spokojnie usunąć, ale mogą się utworzyć na nowo, jeśli będziesz przeglądać strony o podwyższonym stopniu ryzyka - mam nadzieję ,ze zrozumiałeś co mam na myśli

PS - . cookies to niewykonywalne informacje tekstowe.

Wejdź w ustawienia swojej przeglądarki - pliki cookie i zaznacz : usuń pliki cookie w momencie zamknięcia przeglądarki - lub coś w tym rodzaju ,ja nie mam Opery dlatego nie wiem dokładnie jakie są tam ustawienia…

zaznaczyłem usuń nowe ciasteczka podczas zamykania opery. to chyba to, a jak wchodzę nawet na wp. onet. czy takie zwykłe strony to tez mi sie wyświetla to, na żadne wysokiego ryzyka strony nie wchodze.

Każda strona w necie tworzy takie cookie, najlepiej wcale nie zwracać na nie uwagi.

Ja u siebie nigdy nie usuwam cookie, bo to byłaby “syzyfowa praca”. Nie warto, bo szkodliwość dla komputera - żadna.

jessi

dzięki, :smiley:

a jeszcze może wiesz co sie dzieje, tylko na allegro tak mam, że czasami nie moge sie zalogować, albo jak przebijam oferty na licytacji, to za każdym razem każe mi podwać login i hasło. a czasami wyskoczy że mam wyłączone ciasteczka, a ja mam włączone w opcjach je, czemu tak jest? na innych stronach jak sie loguje tak nie mam. tylko allegro.

muminek0097 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów, pomocy, wykrzykników i buziek w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978