Problem z trawą i drzewami w grach


(bryyylka) #1

Witam, posiadam kompika z RX 470 2GB i Pentium G4560. Mam problem z prawidłowym wyglądem trawy w grach m.in ESO, SWTOR oraz inne. Wygląda to tak, że przy ruchu kamerą traci ostrość i migocze/zmienia barwe. Ponizej zamieszczam filmik, proszę o oglądanie w mniejszym oknie bo lepiej to wtedy widać. Może mam coś źle poustawiane w opcjach? Również zamieszczam screeny.
https://youtu.be/qhB0XRdw_As

height=“341”>


(MrBeckham666) #2

pokombinuj z filtrowaniem tekstur i sprawdz na poprzednich wersjach driverów :slight_smile: Niestety taka jest magia radeonów w starych grach ;p


(DiamondBack) #3

Nagraj ten problem kamerą/telefonem, bo ja nie widzę w filmie tego co ty opisujesz. Nie grałem w tę grę więc nie wiem jak to mogłoby inaczej wyglądać ale anomalii opisywanych - brak.

Berkham opowiedz mi więcej o tej magii radeonów w starych grach. Bo jestem pewien, że pomyliłeś producentów GPU :wink:


(bryyylka) #4

@DiamondBack spójrz na zachowanie trawy od 0.10 kiedy postac sie poruszy a kiedy stoi w miejscu. Można oczopląsu dostać przy dłuższym posiedzeniu :confused:


(pocolog) #5

Szczerze to ja też nic szczególnego nie widzę na tym filmiku poza tym, że wydaje się jakby komp nie mógł uciągnąć ponad 20 fps


(sadaj72) #6

Również nic na tym filmiku nie widzę, nawet jeżeli faktycznie są jakieś anomalie to kompresja skutecznie je maskuje.

Może masz jakiś filtr wyostrzający włączony w ustawieniach monitora, ewentualnie to jakiś problem ze sterownikami.


(bryyylka) #7

Dobra, doszedłem do wniosku, że skoro wy nic nie widzicie to problem nie leży w komponentach ale w moim monitorze a mając na myśli monitor - robiący za niego telewizor. Pobawiłem sie trochę jego ustawieniami i po zmniejszeniu ostrości obrazu do 0, wszystko wygląda okej (tyle, że obraz jest leciutko rozmyty). Tak więc wina leży po stronie mojego tv a z tym juz nic raczej nie da się zrobic, tylko ustawić najbardziej optymalną ostrość.
Dzięki wszystkim za pomoc i przepraszam za zabranie czasu :frowning: