Problem z trawą i drzewami w grach

Witam, posiadam kompika z RX 470 2GB i Pentium G4560. Mam problem z prawidłowym wyglądem trawy w grach m.in ESO, SWTOR oraz inne. Wygląda to tak, że przy ruchu kamerą traci ostrość i migocze/zmienia barwe. Ponizej zamieszczam filmik, proszę o oglądanie w mniejszym oknie bo lepiej to wtedy widać. Może mam coś źle poustawiane w opcjach? Również zamieszczam screeny.

height=“341”>

pokombinuj z filtrowaniem tekstur i sprawdz na poprzednich wersjach driverów :slight_smile: Niestety taka jest magia radeonów w starych grach ;p

Nagraj ten problem kamerą/telefonem, bo ja nie widzę w filmie tego co ty opisujesz. Nie grałem w tę grę więc nie wiem jak to mogłoby inaczej wyglądać ale anomalii opisywanych - brak.

Berkham opowiedz mi więcej o tej magii radeonów w starych grach. Bo jestem pewien, że pomyliłeś producentów GPU :wink:

@DiamondBack spójrz na zachowanie trawy od 0.10 kiedy postac sie poruszy a kiedy stoi w miejscu. Można oczopląsu dostać przy dłuższym posiedzeniu :confused:

Szczerze to ja też nic szczególnego nie widzę na tym filmiku poza tym, że wydaje się jakby komp nie mógł uciągnąć ponad 20 fps

Również nic na tym filmiku nie widzę, nawet jeżeli faktycznie są jakieś anomalie to kompresja skutecznie je maskuje.

Może masz jakiś filtr wyostrzający włączony w ustawieniach monitora, ewentualnie to jakiś problem ze sterownikami.

1 polubienie

Dobra, doszedłem do wniosku, że skoro wy nic nie widzicie to problem nie leży w komponentach ale w moim monitorze a mając na myśli monitor - robiący za niego telewizor. Pobawiłem sie trochę jego ustawieniami i po zmniejszeniu ostrości obrazu do 0, wszystko wygląda okej (tyle, że obraz jest leciutko rozmyty). Tak więc wina leży po stronie mojego tv a z tym juz nic raczej nie da się zrobic, tylko ustawić najbardziej optymalną ostrość.
Dzięki wszystkim za pomoc i przepraszam za zabranie czasu :frowning: