Problem z trojanem

jestem nowy więc witam wszystkich.

mam mały problem gdyż od paru dni coś siedzi w moim systemie i strasznie mi go zamula zwłaszcza net. Konkretnie myślę, ze to to APVXDWIN.EXE. Mogę się oczywiście mylić. Net chodzi na polowe możliwości a nawet gorzej. Daje coś takiego:

proszę o pomoc.

To antyvir a nie virus i na pewno nie trojan

no tak dokładnie. sprawdziłem to dopiero po wstawieniu tego posta. ale napewno coś siedzi bo necik zamulony.

Panda to zżerasz kompa :slight_smile: Wyłącz ją na chwilę i sprawdź czy działa lepiej.

wiem ale pand jest w nim od 1,5 miesiąca a cyrki mam od 3 dni. wczesniej śmigało jak ta lala

…nie jedne są przypadki, kiedy antyvir jest virem…

Cos mi nie pasi z tym C:\Windows\system32\Dwm.exe i C:\Windows\system32\taskeng.exe.

W ogóle wejdź w Narzędzie konfiguracji systemu (Start->Uruchom->msconfig), w zakładkę uruchamianie i powyłączaj co śmieć, lub HijackThisem zeskanuj zaznacz wszystko i fix, zrebootuj kompa i powłączaj to co ci potrzebne.

Jeśli nie odwiedzasz ruskich stron albo innych niebezpiecznych to Pandę możesz wyłączyć bo żeczywiście żre cholernie kompa.

Powinno chodzić szybciej.

A po co ci Panda jak masz WinDefendera??

pandy już nie mam własnie odinstalowałem. pande zainstalowalem z przyzwyczjenia po zakupie kompa. po resecie net muli dalej :frowning:

Daj logi z Silent Runners i Combo fix.Może masz robaka,przeskanuj AV Kaspersky (kurcze zapomniałem nazwę programu do blokowania portów,chyba Backdoors czy coś takiego).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

Złączono Posta : 11.11.2007 (Nie) 0:19

HijackThis teraz wygląda tak:

Już powinno być Ok

@up

Czyli

@hollowman

Podaj jakie masz mniej więcej programy korzystające z netu.W logach się gubię.

gg, emule, avast, mozilla. zawsze taka sama konfiguracja i zawsze chodziło dobrze. jutro dzwonie do mojego dostawcy co jest grane, a dziś przychodzi do mnie kolega z kompem i zapniemy jego maszynę. jak będzie ok to zacznę sie martwić a jeżeli na jego kompie też będzie zamulał to lecę jutro do dostawcy z reklamacją. dam znać po wizycie kolegi co jest grane.

OK,czekam.

Masz TP ?

Właśnie napisałem pismo reklamacyjne to dostawcy. Nie mam TP mam lokalny odpowiednik Petrotel na łączach TP. łącze 2mbps działa jak 512 w tej chwili i zaznaczam, ze nie mam żadnych limitów ilości ściąganych danych. Właśnie odpiąłem komputer kumpla i u niego również działało niepoprawnie więc narazie komputerkowi daje spokój i czekam na odzew dostawcy netu. Thx za pomoc wszystkim. Oczywiście poinformuje jak sie sprawa zakończyła.

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 1:35

temat zamykam. okazało się poprostu, że coś łącze szwankowało. wszystkim dziekuję za pomoc.