Problem z Tropico 3 ? Ścięcia

Witam.

Mój sprzęt to

E2200 @ 2,5

Geforce 8500 GT 512

2GB Ram

Windows 7 32bit Ultimate

Wymagania gry:

Wymagania w rozwinięciu.

Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 2.13GHz / Athlon 64 X2 Dual Core 4800+

albo lepszy

Karta Graficzna: Geforce 7600 GT 256MB / Radeon X1600 albo lepsza

RAM: 1GB

Twardy dysk: Przynajmniej 5GB wolnej przestrzeni

I przede wszystkim: Humor

No więc teraz o problemie spełniam wszystkie wymagania tej gry. Ale nawet przy ustawieniach ‘Niskich’ gra lubi się ścinać i teraz nie wiem czego to wina czy temperatury danego podzespołu np. Karty Graficznej czy może co innego jest nie tak. Jakieś rady ?

P.S. Sterowniki wszystkie posiadam aktualne.

Sprawdź temperatury podzespołów komputera za pomocą programu CPUID HW Monitor. Po odpaleniu tego programu włącz grę, pograj jakieś 20-30 minut i powiedz, do ilu maksymalnie doszły temperatury. Karta graficzna z chłodzeniem pasywnym, czy aktywnym? Jeśli z pasywnym, to czy posiadasz dodatkowe wentylatory w obudowie? A może jakiś patch do gry?

PS. Jaki zasilacz (marka, model, moc)?

Więc odpowiem Ci na dwa pytania na trzecie znajdę później chwilkę.

Zasilacz Delta 400W

Chłodzenie Pasywne, obudowa otwarta więcej wentylatorków brak mam w planach zamontować jeden ale muszę kupić przejściówkę.

Patch 1.04 wgrany słyszałem o 1.09 ale znacznych zmian nie ma. Po za supportem starych kart graficznych.

EDIT:Temperatura Karty Graficznej Podczas Pracy Samego Pulpitu i Przeglądarki

Value: 81*C MIN:81*C MAX:81* dziwne trochę :wink:

EDIT2: Temperatura Karty Graficznej Podczas Gry: Czas Gry 10min.

Value: 109*C MIN:81*C MAX:109*C

Ok, jednak interesują mnie też temperatury procesora, a także płyty głównej. Jeśli jednak na karcie graficznej znajduje się chłodzenie pasywne, to zamontowanie dwóch wentylatorów jest wymagane (jeden z przodu ewentualnie z boku, który dostarcza powietrze do obudowy komputera, a także jeden z tyłu, który wyciąga ciepłe powietrze na zewnątrz). Zasilacz nie jest zbyt dobry, nadaje się bardziej do starszego sprzętu, więc wymiana by się przydała.

Więc prosiłbym o podanie temperatury CPU, a także MB.

przechwytywanievh.jpg

Zaznaczę , że gra jest w ciągu dalszym włączona. Po prostu Ją zminimalizowałem na kilka min :slight_smile:

Ok, to niema znaczenie, ponieważ mnie interesują tylko dane z kolumny Max. Niepokoją mnie jednak temperatury, chodź na procesorach Intela za bardzo się nie znam, to wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że są one za wysokie. Czy i kiedy czyściłeś ostatnio komputer wewnątrz z kurzu? Po obrotach wentylatora domyślam się, że osadził się na nim, jak i na radiatorze niezły “meszek”.

Czyszczony jakiś pół miesiąca temu więc nie powinno się to aż tak bardzo zabrudzić. Mam też wyświetlacz temperatury procesora i pokazuje on 34.4 gdy mam grę zminimalizowaną do pulpitu. Sprawdzałem czujnik i dobrze wsadzony więc nie wiem co jest grane bo na jednym rdzeniu jest temperatura ujemna ? hmm … albo program nie tak albo mi komputer wariuje. W Pokoju mam dość zimno przykładając rękę z tyłu zasilacza powietrze nie jest aż tak gorące nawet nie odczuwam tego ciepła. Jednak przykładając rękę do chłodzenia karty na kilka sec można Sobie paluszek poparzyć jedyne wyjście to zamontować Sobie solidne chłodzenie.

Opcja druga i tak mam w planach wymienić Zasilacz oraz Kartę na 8800 :slight_smile: