Problem z trybem DMA

Witam, szukałem w google coś na temat zamiany trybu PIO na tryb DMA, ale żadna z metod nie podziałała u mnie ;/ odkupiłem od koleżanki przegrywarkę DVD, która u niej działała bez problemu i płyta dvd nagrywała się ok 10, natomiast u mnie nagrywa się ok jednej godziny ! Próbowałem usunąć w menadżerze zadań kontrolery IDE ale to nic nie daje, w BIOSie mam ustawione UDMA na Auto. W czym tkwi problem ?

W systemie trzeba ustawic tryb DMA. Menedżer urządzeń -> Kontroleru IDE ATA/ATAPI -> Pomocniczy kanał IDE -> Ustawienia zaawansowane

Mimo tego, że przestawiam resetuje komputer to dalej jest na PIO.

Napęd jest podłączony na taśmie sam czy z innym napędem?

Na początku był podłączony razem z dvd, potem sam. Nie ma różnicy.

To pomoże ktoś?

Jeżeli nagrywarka jest jedynym urządzeniem na taśmie IDE, to powinna być podłączony do ostatniej wtyczki taśmy IDE i zworką powinien być ustawiona jako MASETR.

Schemat:

Płyta główna -------------------------- wolna wtyczka ------------------------------- nagrywarka (MASTER)

Czy do taśmy, do której jest podłączony dysk twardy jest jeszcze dodatkowo podłączone jakieś urządzenie ?

Usuwałeś kontroler IDE, czy kanały IDE? To jest ważne, usuń wszystkie kanały.

Ja mam tak

Płyta Główna ------------------------- DVD (Slave) ---------------------------- nagrywarka (master)

Usuwałem kanały IDE.