Problem z trybem graficznym (chyba...)

(Warywoda) #1

Witam!

Mój problem pojawił się po zainstalowaniu gier z vortalu dobreprogramy.pl (m.in. Hobo Soccer 1.2, Fiat Panda 4X4 Fun Rallye 1.0, Becherov).

Po zainstalowaniu gry Hobo Soccer 1.2 i uruchomieniu na ekranie zaczęły pojawiać się dziwne różowe paski (z góry na dół ekranu), także poza oknem gry - po zmianie rozdzielczości z 1024X768 (32 bit color) na 800X600 (16 bit color) paski są zielone.

Zdeinstalowałem wszystkie gry i zeskanowałem rejestr aby usunąć wszystkie wpisy utworzone przez gry (najwidoczniej niektóre pozostały)

Co z tym zrobić?

p.s. mam monitor MAG INNOVISION 15, karta graf. RADEON 9550 128 RAM - sterowniki uaktualnione, DIRECTX 9.0

edit: ten problem nie dotyczy wyłącznie WIN XP - okazuje się, że już przy restarcie komutera logo American Megatrends też jest zapaskowane (tak mi się wydaje), poza tym po wciśnięciu F5 - menu trybu uruchamiania też jest zapaskowane

dociskanie kabli monitora nic nie daje...

(S E B A11) #2

HMm, ściagnij sobie jakiś programik (np. Easy Cleaner), który pokaże Ci jakie pliki włączają sie na starcie (była jakaś komenda systemowa na to lecz jej już nie pamiętam :? ) i sprawdź czy coś powiązanego z tą grą nie otwiera sie, przy okazji używania tego programu przeskanuj też rejestr (jeszcze raz :slight_smile: )