Problem z trybem pełnoekranowym

Mam problem z ekranem. W aplikacjach czy grach w których włączony jest tryb pełno ekranowy jest tylko kwadrat, a aplikacja nie jest rozciągnięta na cały ekran. Co robić ?

 

Może jakieś informacje o sprzęcie który posiadasz???

TheMaciejM2000

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

W większości takich przypadków w ustawieniach karty graficznej trzeba włączyc opcję “Skaluj pełny ekran”

Mam włączoną opcje “Skaluj pełny ekran” i nic. Odinstalowałem sterownik i zainstalowałem stary (także zaktualizowałem). Znowu nic. Jesz cze link do ustawień mojej karty graficznej http://pokazywarka.pl/2q2k09/

Dużo, to nie da się pokombinować, gdyż są gry, i ja takich mam parę, co są zrobione w rozdzielczości 800 x 600 i żaden fullscreen tego nie zmieni, gdy ma się ustawioną dużo wyższą rozdzielczość. Im większa rozdzielczość, tym mniejsze okno i tym więcej czarnego tła wokoło okna. Gdy chce się korzystać w miarę dużego okna gry, zjeżdża się z rozdzielczości. Na pc mam 1152 x 854 ale tak z konieczności, gdyż w większych rozdzielczościach, okna starszych gier byłyby za małe. Średnia rozdzielczość, to ulga też dla grafiki i wspaniale wyświetla YouTube HD fullscreen.

No wiem, ale ja miałem, że gry same dostosowywały się do ekrany ( same się powiększały i poniejszały ). Przeczyściłem kompa i tak mi się stało :frowning:

Taki dokładniejszy opis sytuacji gry uruchamiają mi się w trybie pełno ekranowym, tylko są wyśrodkowane, a po bokach są czarne prostokąty. ( trochę źle opisałem problem )

Jakoś mi się nie udawało zmieniać wielkości okna w starych grach, a chciałem, żeby obraz był wyraźny w większych rozdzielczościach. Nawet zainstalowałem sobie program do zmiany wielkości okien, do których mogłem osobno stosować rozdzielczość, ale po powiększeniu i tak wychodziło mniej wyraźne, bo nie dodają się piksele…

No i masz ikonę gry, klikasz PPM i wybierasz właściwości, potem zakładkę zgodność. Tam jest podane ustawienie ekranu i masz do zaznaczenia jaka jest rozdzielczość tej gry, jak stara gra, to prawdopodobnie 640 x 480. Zaznacz, zastosuj i OK. Wtedy masz pełny ekran gry. Im będzie rosła rozdzielczość, tym będzie mniejsze okno gry.

Tylko, że to nie stare gry. Frming Simulatro 2013, The Sims 3. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

Pokaż jak jest we właściwościach The Sims 3 - zakładka zgodność - pokaż screen, to będzie wiadomo, czy jest w trybie zgodności z XP ( jak masz win 7) i jak masz zaznaczone ustawienie ekranu.

Powinna być informacja, jaki masz system, jak masz ustawione efekty wizualne w opcjach wydajności, bo może w tym być pies pogrzebany, ale ustawienie gry ma być pierwsze, a drugie, w opcjach grafiki ma być zaznaczone dopasowanie panelu - pełny ekran bez ramki.

Ponadto, nic nie wymyślisz.

Dobra problem rozwiązałem. Przywróciłem system i wszystko jest. Prawdopodobnie to Java 6 coś zrobiła. Bo mam Jave 8 i zainstalowałem jeszcze jave 6.