Problem z trybem pełnoekranowym

(TheMaciejM2000) #1

Mam problem z ekranem. W aplikacjach czy grach w których włączony jest tryb pełno ekranowy jest tylko kwadrat, a aplikacja nie jest rozciągnięta na cały ekran. Co robić ?

(lazikar) #2

Może jakieś informacje o sprzęcie który posiadasz???

(Agatonster) #3

TheMaciejM2000

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Grabkamy) #4

W większości takich przypadków w ustawieniach karty graficznej trzeba włączyc opcję “Skaluj pełny ekran”

(TheMaciejM2000) #5

Mam włączoną opcje “Skaluj pełny ekran” i nic. Odinstalowałem sterownik i zainstalowałem stary (także zaktualizowałem). Znowu nic. Jesz cze link do ustawień mojej karty graficznej http://pokazywarka.pl/2q2k09/

(Bogdan_G) #6

Dużo, to nie da się pokombinować, gdyż są gry, i ja takich mam parę, co są zrobione w rozdzielczości 800 x 600 i żaden fullscreen tego nie zmieni, gdy ma się ustawioną dużo wyższą rozdzielczość. Im większa rozdzielczość, tym mniejsze okno i tym więcej czarnego tła wokoło okna. Gdy chce się korzystać w miarę dużego okna gry, zjeżdża się z rozdzielczości. Na pc mam 1152 x 854 ale tak z konieczności, gdyż w większych rozdzielczościach, okna starszych gier byłyby za małe. Średnia rozdzielczość, to ulga też dla grafiki i wspaniale wyświetla YouTube HD fullscreen.

(TheMaciejM2000) #7

No wiem, ale ja miałem, że gry same dostosowywały się do ekrany ( same się powiększały i poniejszały ). Przeczyściłem kompa i tak mi się stało :frowning:

Taki dokładniejszy opis sytuacji gry uruchamiają mi się w trybie pełno ekranowym, tylko są wyśrodkowane, a po bokach są czarne prostokąty. ( trochę źle opisałem problem )

(Bogdan_G) #8

Jakoś mi się nie udawało zmieniać wielkości okna w starych grach, a chciałem, żeby obraz był wyraźny w większych rozdzielczościach. Nawet zainstalowałem sobie program do zmiany wielkości okien, do których mogłem osobno stosować rozdzielczość, ale po powiększeniu i tak wychodziło mniej wyraźne, bo nie dodają się piksele…

No i masz ikonę gry, klikasz PPM i wybierasz właściwości, potem zakładkę zgodność. Tam jest podane ustawienie ekranu i masz do zaznaczenia jaka jest rozdzielczość tej gry, jak stara gra, to prawdopodobnie 640 x 480. Zaznacz, zastosuj i OK. Wtedy masz pełny ekran gry. Im będzie rosła rozdzielczość, tym będzie mniejsze okno gry.

(TheMaciejM2000) #9

Tylko, że to nie stare gry. Frming Simulatro 2013, The Sims 3. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

(Bogdan_G) #10

Pokaż jak jest we właściwościach The Sims 3 - zakładka zgodność - pokaż screen, to będzie wiadomo, czy jest w trybie zgodności z XP ( jak masz win 7) i jak masz zaznaczone ustawienie ekranu.

Powinna być informacja, jaki masz system, jak masz ustawione efekty wizualne w opcjach wydajności, bo może w tym być pies pogrzebany, ale ustawienie gry ma być pierwsze, a drugie, w opcjach grafiki ma być zaznaczone dopasowanie panelu - pełny ekran bez ramki.

Ponadto, nic nie wymyślisz.

(TheMaciejM2000) #11

Dobra problem rozwiązałem. Przywróciłem system i wszystko jest. Prawdopodobnie to Java 6 coś zrobiła. Bo mam Jave 8 i zainstalowałem jeszcze jave 6.