Problem z trybem uśpienia w laptopie win 10 - sam się wybudza

Witam ostatnio mam problem z przechodzeniem laptopa w stan uśpienia stało się to jak zaktualizowałem system do windowsa 10 wcześniej wchodził w stan uśpienia po 25 minutach nie ruszania niczego teraz wyłącza się tylko ekran i wszystko normalnie działa a jak ruszę myszką to się włącza ekran co dziwne jak ręcznie wprowadzę go w stan uśpienia to po jakimś czasie sam z siebie się włącza nie mam zielonego pojęcia o co może chodzić wyłączyłem już wszystkie aplikacje chodzące w tle wszystkie ustawienia są jak przed aktualizacją ma ktoś jakiś pomysł 

Co do samoistnego wybudzania się laptopa to sprawdź czy karta sieciowa nie ma przypadkiem uprawnień do tego. Możesz też zobaczyć komendą “powercfg -LASTWAKE” co spowodowało wznowienie pracy systemu (może to być właśnie karta sieciowa). A co do usypiania laptopa to zobacz w ustawieniach zasilania i wygaszacza ekranu co masz tam ustawione, możliwe że po prostu jest tam coś zmienione.

Windowsa może też wzbudzić jakieś oprogramowanie, które coś wykonuje gdy jest system w czasie bezczynności, backup lub antywirus skanuje partycje

zrobiłem już chyba wszystko co znalazłem i dalej się nie usypia tylko wyłącza się ekran ale wszystko dalej działa http://prntscr.com/ao0r76

a ustaw hibernację i uśpienie na tyle samo minut

ustawiłem tak samo ale wątpię żeby to coś dało, ale tak na wszelki wypadek jest może jakiś program który wyłącza komputer jak się nic nie dzieje?

Coś takiego?

chyba tak jak nie ogarnę tego to będę musiał używać taki program chociaż widzę że ten akurat jest na win 7 lub starsze 

Dla potomnych.

W opcjach zasilania trzeba wyłączyć timer - to przeważnieje st problem

Lub sprawdzić w konsoli w logach co ostatnio włączyło komputer

Uruchom (np klawisz Windows + R) -> cmd -> i wpisujemy powercfg -lastwake

Zobaczysz wtedy co wybudziło ostatnio komputer. U mnie był to właśnie Wake Timer (czyli timer w opcjach zasilania)

Jak to nie pomoże

Naciśnij klawisze win+x i wybierz Panel sterowania. Ustawi widok wg. małe ikony i kliknij Zabezpieczenia i konserwacja.
_Rozwiń Konserwacja i kliknij Zmień ustawienia konserwacji. Odznacz opcję Zezwalaj na wznawianie działania komputera w czasie konserwacji zaplanowanej o zaplanowanej godzinie. _
_ _
Sprawdź ustawienia Menadżera urządzeń:
1. Naciśnij klawisze win+x i wybierz Menedżer urządzeń
2. Przejdź do kart sieciowych, kliknij na swoją kartę sieciową, we właściwościach przejdź do zakładki Zarządzanie energią
_3. Odznacz opcję Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera. _
4. Powtórz operację dla wszystkich kart sieciowych, touchpada, myszy, klawiatury i koncentratorów USB.

Witam,
Pozwolę sobie napisać co u mnie ma miejsce, otóż mój laptop na windows-ie 10 wg ustawień przechodzi w stan uśpienia prawidłowo, natomiast gdy chcę go uspić bo odchodzę na jakiś czas od lapka kliknę start-uśpij to przechodzi w stan uśpienia po czym od razu się wybudza, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Jakie wyniki pokazała w wierszu poleceń poniższa komenda?

powercfg -lastwake

Wyłącz w karcie sieciowej “zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera”


Taki widok mi się ukazał…
Narv dziękuję już poprawiłem, teraz jest takie coś.

Nie w PowerShellu, tylko w wierszu poleceń systemu Windows (CMD). Chociaż PowerShell też powinien wynik wyświetlić, tylko brakuje spacji przed myślnikiem.

Co do karty sieciowej to mam w Intel®Wireless-N7260 zarządzanie energią-zaznaczoną opcję zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii.
natomiast opcja zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera jest odznaczona ( nie zaznaczona)
Teraz uruchomiłem go znowu i taki widok miałem:

Doradzi ktoś co dalej?

Może ktoś ma jakies pomysły jak to naprawić?