Problem z trybem uśpienia w laptopie win 10 - sam się wybudza

(Catholic17) #1

Witam ostatnio mam problem z przechodzeniem laptopa w stan uśpienia stało się to jak zaktualizowałem system do windowsa 10 wcześniej wchodził w stan uśpienia po 25 minutach nie ruszania niczego teraz wyłącza się tylko ekran i wszystko normalnie działa a jak ruszę myszką to się włącza ekran co dziwne jak ręcznie wprowadzę go w stan uśpienia to po jakimś czasie sam z siebie się włącza nie mam zielonego pojęcia o co może chodzić wyłączyłem już wszystkie aplikacje chodzące w tle wszystkie ustawienia są jak przed aktualizacją ma ktoś jakiś pomysł 

(adan2013) #2

Co do samoistnego wybudzania się laptopa to sprawdź czy karta sieciowa nie ma przypadkiem uprawnień do tego. Możesz też zobaczyć komendą “powercfg -LASTWAKE” co spowodowało wznowienie pracy systemu (może to być właśnie karta sieciowa). A co do usypiania laptopa to zobacz w ustawieniach zasilania i wygaszacza ekranu co masz tam ustawione, możliwe że po prostu jest tam coś zmienione.

(bart86) #3

Windowsa może też wzbudzić jakieś oprogramowanie, które coś wykonuje gdy jest system w czasie bezczynności, backup lub antywirus skanuje partycje

(Catholic17) #4

zrobiłem już chyba wszystko co znalazłem i dalej się nie usypia tylko wyłącza się ekran ale wszystko dalej działa http://prntscr.com/ao0r76

(adan2013) #5

a ustaw hibernację i uśpienie na tyle samo minut

(Catholic17) #6

ustawiłem tak samo ale wątpię żeby to coś dało, ale tak na wszelki wypadek jest może jakiś program który wyłącza komputer jak się nic nie dzieje?

(adan2013) #7

Coś takiego?

(Catholic17) #8

chyba tak jak nie ogarnę tego to będę musiał używać taki program chociaż widzę że ten akurat jest na win 7 lub starsze 

(Janke759) #9

Dla potomnych.

W opcjach zasilania trzeba wyłączyć timer - to przeważnieje st problem

Lub sprawdzić w konsoli w logach co ostatnio włączyło komputer

Uruchom (np klawisz Windows + R) -> cmd -> i wpisujemy powercfg -lastwake

Zobaczysz wtedy co wybudziło ostatnio komputer. U mnie był to właśnie Wake Timer (czyli timer w opcjach zasilania)

Jak to nie pomoże

Naciśnij klawisze win+x i wybierz Panel sterowania. Ustawi widok wg. małe ikony i kliknij Zabezpieczenia i konserwacja.
_Rozwiń Konserwacja i kliknij Zmień ustawienia konserwacji. Odznacz opcję Zezwalaj na wznawianie działania komputera w czasie konserwacji zaplanowanej o zaplanowanej godzinie. _
_ _
Sprawdź ustawienia Menadżera urządzeń:
1. Naciśnij klawisze win+x i wybierz Menedżer urządzeń
2. Przejdź do kart sieciowych, kliknij na swoją kartę sieciową, we właściwościach przejdź do zakładki Zarządzanie energią
_3. Odznacz opcję Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera. _
4. Powtórz operację dla wszystkich kart sieciowych, touchpada, myszy, klawiatury i koncentratorów USB.