Problem z trzecim napędem

(Grayter) #1

Witam! Nie wiem czy to temat na ten dział ale nie znalazłem nigdzie indziej na forum działu zajmującego się tymi zagadnieniami.

Zakupiłem niedawno nagrywarkę DVD firmy LG. Mam oprócz tego jeszcze 2 inne napędy (tej samej firmy) i niestety nie wiem jak mam podpiąć nowo zakupiony sprzęt ponieważ taśma sygnałowa do wyżej wymienionych napędów ma tylko 2 gniazda. Problem polega na tym że chciałbym podpiąć nagrywarkę nie usuwając przy tym żadnego z napędów. Próbowałem podłączyć każdy z napędów do taśmy sygnałowej dysku twardego ale w każdym z przypadków komputer nie chce odpalić. Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi :frowning: Czy jest to możliwe i jak mam to zrobić?

Pozdrawiam

(model12) #2

problem może wynikać ze złego ustawienia zworek w napędzie skoro podłaczasz do taśmy z twardym dyskiem to zworka na napędzie powinna być ustawiona na SLAVE w systemie nie mogą dwa urządzenia pracować podpięte pod tą samą taśme z ustawieniami np 2xmaster,2xslave,jedno ustawione ma być na Master drugie na Slave

(Grayter) #3

przełączyłem zworkę faktycznie obie były na master ale podczas uruchamiania systemu wyskakuje komunikat że nie wykryto zainstalowanego "kabla 80" nie bardzo rozumiem co to znaczy :confused:

(model12) #4

Podejrzewam iż twardziel jest ustawiony prawidłowo to w napędzie trzeba przestawić zworkę na środkowe położenie zworki znajdują się za gniazdem do którego podłączamy taśmę sygnałową znajduje się tam 6 pinów i 2 środkowe trzebapołączyć zworką ktura jest pewnie w innym miejscu ustawiona

Złączono Posta : 21.12.2006 (Czw) 12:59

To w niczym nie powinno przeszkadzać ale jak chcesz możesz dokupić taśmę 80 żyłową koszt około 8-10 zł zależy od sklepu u mnie też krzyczy ale przy dwóch napędach tak więc lepiej dokup 80 żyłową powodzenia w użytkowaniu

(Zbych ) #5

Nie powinno podłanczać się napędów CD/DVD do taśmy razem z dyskiem twardym , CD/DVD pracują w innym "standardzie" jak HDD (cd/dvd=ultra dma2, hdd=ultra dma5/6) podłanczając nagrywarke do taśmy z hdd po pierwsze zaniży szybkość działania dysku o około 60% , po drugie powoduje to że, nawet jak hdd ma taśme 80 żyłową to nagrywarka może zakłucić wykrywanie tej taśmy i system bedzie wywalał komunikat

.(kabel ata 80żył stosowny do dysków ata 100/133 , dyski ata 66(zabytki) nie wymagały taśmy 80żył tylko 40żyłowej , obecnie w sprzedaży są tylko taśmy ata 100/133). Nie przesadzaj z napędami w kompie bo co za dużo to niezdrowo , może się okazać że zabraknie mocy zasilaczowi.

(Grayter) #6

dziękuję za rady :slight_smile: mam jeszcze jedno pytanie. W takim razie w sprzedaży są taśmy 80 żyłowe ale mają one 4 gniazda? Bo po podpięciu do kompa mam do podłączenia 3 napędy... Osobiście nigdy się nie spotkałem z tego typu taśmami stąd moje wahanie. Aha jeszcze jedno czy ta taśma z tymi czterema gniazdami ma jakąś konkretną nazwę?

(McDracullo) #7

Nie ma taśm na 3 urządzenia (1 wtyczka do płyty i 3 do napędów).