Problem z trzęsącym się obrazem przy natywnej rozdzielczości

Witam. Posiadam, już od 2 lat, monitor SAMSUNG SyncMaster 2233SN, komputer też nie zmieniany. Jak do tej pory nie było z nim problemów. Jakiś miesiąc temu padła mi płyta główna w komputerze. Wymieniono mi ją w serwisie, wraz z przepalonym zasilaczem. System nie podniósł się ale po formacie wszystko było ok. Od 2 lat wszystko śmiga. Do paru dni wstecz. Na pierwszy rzut poszedł Assasin’s Creed Brotherhood. Nie dało się go odpalić. Przeinstalowałem zarówno grę jak i sterowniki grafiki - gra odpala się czasami w rozdzielności 1920x1080, ale często nie chce, więc muszę w pliku konfiguracji zmienić ją na niższą przed odpaleniem. Dziś do tego doszły drgawki padaczkowe ekranu. Co jakiś czas po prostu się trzęsie. Gdy zmienię rozdzielność na niższą wszystko jest ok.

Wiecej info:

Monitor SyncMaster 2233SN

Rozdzielczosc - 1920x1080

Odswiezanie - 60hz (max)

Karta grafiki - GeForce 9600GT

Płyta głowna - ASUS P5QL-AM

zasilacz IBOX 500w (zaraz się posypią opinie żeby zasilacz wymienić?)

Zgadza się

no ale nie wieże, że jedynym powodem padaczki mojego monitora jest zasilacz. i też pytanie, monitor czy karta graficzna powoduje te dziwne zachowanie

u mnie ekran dostawał takich mrówek/drgania na orginalnym kablu z tego monitora, podłączyłem kablem ze starego i problem znikł.

Też mi się wydaje że to może być z powodu niestabilnych napięć.

A czy mogę jakoś sprawdzić czy to faktycznie napięcia przed wymianą zasilacza?

Miernikiem. Ale ten i-box to skrót od ibum :slight_smile:

-miernik do ręki, 3 min. roboty i będziesz wiedział czy są prawidłowe. Napięcia staraj się mierzyć pod obciążeniem(przy pracującym komputerze), tabelę z właściwymi napięciami znajdziesz w sieci, chociażby na D.P. jak-prawidlowo-sprawdzic-napiecia-zasilacza-komputerowego-t9809.html albo pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html