Problem z trzeszczącymi głośnikami

Mam problem z głośnikami po resecie BIOSu i formacie dysku, a mianowicie przy regulacji głośności ustawionej na maksa głośniki (ustawione nawet cicho) zaczynają trzeszczeć, natomiast kiedy głośność jest ustawiona dosyć cicho, a głośniki głośniej tego problemu nie ma. I nie jest to wina głośników raczej, bo to samo dzieje się na słuchawkach. Przeinstalowałam sterowniki i wciąż to samo, a kiedyś tak nie było, wszystko mam zainstalowane tak jak po każdym innym formacie. Co jeszcze mogę z tym zrobić?

Reset BIOSu czy format dysku raczej nie ma tu nic wspólnego. Probem może stwarzć samo gniazdo, gdzie wpinasz kabel. Zobacz czy nie ma tam zbytniego luzu. W najgorszym przypadku jest uszkodzony kodek dźwiekowy na płycie głównej, bo rozumię, że jest zintegrowana karta. Jeśli jest to kodek Realteka np. ALC655 to trzaski są tam na porządku dziennym. Niektóre kodeki, szczególnie firmy Realtek są bardzo kiepskie.

Gniazdo jest w porządku, problemy zaczęły się właśnie od resetu BIOSu i formatu, który zrobiłam zaraz po tym. Wcześniej przez 3 lata nigdy nie było z tym problemu, a format w tym czasie robiłam kilka razy i zawsze było ok. Karta to Intel 82801DB ICH4 - AC’97 Audio Controller [b-0].