Problem z tunerem DVB-T firmy HP

Witam ! Przy kupnie laptopa firmy HP był dołączony tuner TV, ale niczego nie mogę przez niego ściągnąć… Co może być problemem ? Zaznaczam że zainstalowałem poprawnie urządzenie bo system wynajduje go jako tuner firmy HP. Raz odebrała mi tylko listę kanałów i pisało że obiera je z Cyfrowego Polsatu :open_mouth: a TVP 1 w właściwościach był oznaczony jako kanał kodowany. Używany program: ProgDVB. Próbowałem też przypiąć antenę od innego przenośnego telewizora i też nic nie pomogło. Może ktoś wymyśli jak rozwiązać ten problem…

Problemem jest antena. Tunery DVB-T pomimo zapewnień są bardzo wymagające. Antena w którą są wyposażane spełnia swoje zadanie pod warunkiem, że użytkownik korzysta z tunera w bezpośredniej bliskości anteny nadawczej. Do prawidłowego działania w innych warunkach wymagają anteny odbiorczej o dużym zysku, zainstalowanej na zewnątrz tak, aby “widziała” antenę nadawczą. Odpada korzystanie ze zbiorczych systemów antenowych, kablówek i temu podobnych wynalazków. Operatorzy nie są zainteresowani w transmisji darmowej telewizji. Zachowanie samego tunera jest jak najbardziej prawidłowe. Odczytuje listę a nie wyświetla, bo poziom odbieranego sygnału jest za mały w stosunku do zakłóceń. Cyfrowy Polsat to przypadek. Któryś z sąsiadów ma satelitę z Polsatem i korzysta z transmitera. Jak rozwiązać problem? Zainstalować zewnętrzną antenę. Pokojowa antena ze wzmacniaczem wprawdzie umożliwi odbiór, ale nie zapewni nieprzerwanego odbioru. Będą zaniki i szatkowanie obrazu.

mati539 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.