Problem z tunerem DVB-T na laptopie

Ostatnio zakupiłem tuner na USB


po instalacji sterowników z płyty cd mogę słuchać radia ale nie mogę znaleźć ani jednego kanału telewizyjnego. Gdy skanuje kanały to na częstotliwości 482Mhz pojawia się siła sygnału 100% a jakość 10% i nie zalicza do znalezionych kanałów. Mieszkam jakieś 20-21km od nadajnika

Jaką anteną Masz podłączoną pod tuner ?

zwykła dołączona do zestawu.

jak Masz w domu inny telewizor, to sprawdź czy on “pójdzie” na tej antenie.

kanały normalnie z niej odbierają na TV. Może to kwestia sterowników lub programu do oglądania. Dołączony program to BlazeHDTV 6.0 a sterownik jest w wersji 63.1.730.2015

sterowniki zostaw na razie , spróbuj tego programu do odbioru TV http://www.progdvb.com/pol/download_progdvb.html , ewentualnie sprawdź jak możesz podłączyć tuner pod “normalną” antenę" do której masz podłączony normalny telewizor

Nie porównuj tunera TV z tunerem na usb. Te tunery są raczej kiepskiej jakości. Musisz mieć choćby zwykłą siatkówkę na zewnątrz żeby coś odebrać.

no ale dlaczego na kompie znajduje 100% sygnału i 10% jakość. Jak by była antena tak bardzo zła to by nic nie znajdowała…

no o tę jakość raczej chodzi :blush:

ale wiesz no jak sygnał jest na 100% to i jakość powinna być lepsza niż 10%. To tak na chłopski rozum xD Mogę się mylić

Z tym jest podobnie jak z telewizją satelitarną. Jak będziesz miał siłę sygnału np. 90% a jakość tylko 30 - 40% to zapomnij o oglądaniu. Ja mam do nadajnika jakieś 15 km w linii prostej a i tak muszę podłączyć zewnętrzną antenę żeby coś odebrać.

Aha, to jaką antenę proponujecie zakupić do tego tunera ?

załatwiłem tą tak zwaną siatkówkę i nadal pokazuje mi siła sygnału 100% jakość 10%. To chyba jest kwestia sterowników…

Nic na niej nie złapiesz.
Przerabiałem temat.
Te dongle nawet na antenie z zasilaczem miewają problemy.

Miałem kiedyś podobną sytuację. Antenka ma magnes. Odbiór poprawił się znacznie gdy przykleiłem ją do grzejnika.

Mam 3 karty dvb-t. Używam ich jako odbiornik sdr. Jedna z nich to dokładnie taka jak Twoja. Na windowsie 10 i 7 (takie mam) nie odpaliłem telewizji. W linuxie działa (xubuntu i peppermint oraz program kaffeine i me-tv).
Więc sądze że sprawa softu. Nie kupiłem tego do telewizji wiec i szybko się poddałem.

Co do nomenklatury - siła sygnału jest budowana także przez zakłócenia, więc nie ma się co tym sugerować. Taki efekt powstaje też po zastosowaniu wzmacniacza sygnału przy słabej antenie - podbije wszystko jak leci, w tym także szumy i w rezultacie odbiór wciąż nie będzie możliwy chociaż sygnał będzie bardzo silny.

Jeśli chodzi o anteny, miałem kiedyś też taką dołączoną do zestawu - miała ze 30 cm, ale średnio cokolwiek przez nią odbierało. Po podłączeniu samego kabla antenowego był podobny efekt. Chciałem sprawdzić czy na łączeniu ze stopką anteny może kabel się przerwał czy coś… Odkręciłem plastikową osłonę, a pod spodem był tylko kawałek drutu o długości może 10 cm. Reszta to pusta plastikowa wydmuszka. Więc nie zdziwiłbym się jakby u Ciebie było podobnie.

Wypróbuj ten program Prog DVB do pobrania https://www.dobreprogramy.pl/ProgDVB,Program,Windows,13340.html
Uwaga pobieraj z zakładki wszystkie wersje.

Problem został rozwiązany.
Polegał na tym że miałem złe sterowniki oraz słaba antena w odległości około 10km od przekaźnika odbiera OK, ale tylko na zewnątrz. Ja mieszkam jakieś 20-21km od przekaźnika. Jaką antenę polecacie abym mógł odbierać tv na antenie wewnątrz domu bądź w ostateczności na zewnątrz.