Problem z tunerem TV Leadtek WinFast 2000XP Expert

Cześć. Kupiłem tuner TV taki jak w temacie. Początkowo miałem problem z obrazem, ale poprawiłem antenę i obraz jest dobry. Problem tkwi w dźwięku. Otóź mam dźwięk tylko w TVP1 i TVP2. Na innych kanałach szum, zgrzyt, szelest i mozna tak wymieniać bez końca. Nie wiem czy dobrze podłaczyłem wszystko :frowning: Tuner w ostatnim slocie PCI. Kabel audio (taki jak na obrazku) podpiąłem do tunera TV i do karty muzycznej (Creative Audigy 2 SE) Nie wiem dlaczego nie mam głosu/dźwięku. Czy mam podpiąć ten kabel audio do płyty głównej w miejscu gdzie pisze SPDIF_OUT ? Co mam zrobić żeby wszystko działało? Proszę o pomoc. Mama nadzieje, że znajdzie się rozwiązanie tego problemu. :expressionless:

ta62k2.jpg

Klawisz H na klawiaturze zmienia systemy nadawania PAL B/PAL G/SECAM

Ok działa, ale tez nie do końca. Da się jakoś to ustawić, żeby na każdym programie był system nadawania PAL G, bo na tym jest ok i za każdym razem jak przełączam program to musze wciskać klawisz H żeby się zmienił system.

najnowsze stery(4.0.107.3210) i program(PVR2) na stronie producenta

Wersja WinFast PVR to 2.0.2.14 a sterowniki do karty to 4.0.107

Hm u mnie po zmianie systemu program zapamiętuje ustaienia

Na stronie ledateka jest ver.programu 2.0.2.40

Trzeba ustawić PAL/SECAM Poland i włączyć automatyczne dostrajanie bądź bawić się ręcznie na 100 % będzie dziłać też tak miałem. I jeszcze pokombinuj z ustawieniami ANTENNA i CABLE. :slight_smile:

Już wszystko działa jak należy :slight_smile: Temat do zamknięcia