Problem z "Turbo Boost" Intel i5 2450M

Witam,

Mam problem z powyższym procesorem, posiadam laptopa Dell N7110. Turbo Boost pozwala na pracę procesora do 3,1 Ghz i gdy jest włączony laptop działa 3-4 razy szybciej można na nim oglądać video w Full HD i jeszcze przyspieszać szybkość odtwarzania do x2 wszystko działa płynnie, bez Turbo Boost laptop nadaje się na śmietnik zwłaszcza ze dość szybko i intensywnie korzystam z laptopa. Opiszę dokładniej o co chodzi.

Turbo Boost działa tylko jak laptop pracuje na baterii. Baterii już prawie nie mam bo zasilacz nie ładuje jej. W laptopie miga na przemian pomarańczowa i biała dioda co oznacza że jest podłączony nie oryginalny zasilacz ale na początku tak się nie działo a zasilacz jest nie oryginalny to jest ten http://www.a4tech.pl/produkty/zasilacz-a4tech-sieciowy-notebook-maxx90 .

Czy można coś zrobić by ten Turbo Boost działał “normalnie” bo na zasilaczu co ciekawe zazwyczaj działa “co drugie” uruchomienie :I Zazwyczaj zasilacz musi odpocząć chwilę i wtedy działa Turbo Boost ale jeżeli np. Zasilacz odpocznie ja uruchamiam laptopa działa Turbo Boost i po 1 minucie wyłączam laptopa i włączam jeszcze raz… Turbo Boost nie działa. Włączę jeszcze raz i Turbo Boost dział no tak na przemian. Czy można to jakoś naprawić ?

Przerabiałem już wszystko, dużo czytałem:

-ustawienia w BIOS są na Enable

-plan zasilania w Windows na “wysoka wydajność”

Czy to możliwe by zasilacz był uszkodzony i komputer nie miał części funkcji przez to ? No rozumiem bateria się nie ładuje ale że Turbo Boost przez zasilacz nie działa. Komputer działa a Turbo Boost nie bo musi być nówka oryginalny zasilacz. Ehhh te laptopy :confused: Następny będzie Komputer Stacjonarny. Ślicznie dziękuje za pomoc jak ktoś będzie mógł taką udzielić.

 

Pozdrawiam.

 

 

Po czym wnosisz, że TurboBoost ci nie działa? Na mój gust, dzieląc na dwa rdzenie powinno być ok 2,8GHz w tym trybie.

  1. Wymienić zasilacz na oryginalny (lub przynajmniej spróbować na oryginalnym)

  2. Jeśli punkt 1 przywróci “normalne działanie” TurboBoost - to masz oczywistą odpowiedź - winnym będzie układ kontroli ładowania.

  3. Jeśli punkt 1 nie przyniesie zmiany - to znaczy że problem leży po stronie płyty głównej - konkretnie - na czymś walniętym w torze zasilania CPU.

Też miałem problemy z Intel TurboBoost. Kwestia sterowników załatwiła sprawę. Okazało się, że pobrane przez Windows Update były jakieś wadliwe.

Sterownik ? Do BIOSu ?? Czy może do procesora ???

dark__jedi  nic się nie dzieli, źle rozumujesz, turbo będzie kręcić w zależności ile rdzeni jest obciążonych i w jakim stopniu, na przykładzie mojego mobilnego i5, gdy obciążone są dwa rdzenie kręci do 3.1 Ghz, gdy obciążany jest jeden rdzeń kręci do maksa czyli 3.2 Ghz.

Musashi Miyamoto zainstaluj Turbo Boost Monitor i zobacz jak się zachowuje, po drugie jak bateria i tak jest padnięta to w sytuacji gdy korzystasz z zasilania sieciowego wyciągnij baterię…

 

 

 

Co do sterowników to być może bo straciłem swoją oryginalną płytę ze sterownikami do Dell  N7110, co prawda na stronie dell mam konto i mam sterowniki do swojego dell ale jest ich tam tak dużo że nie wiem czy wszystkie mam zainstalować ale chyba jeszcze jedną reinstalkę zrobię i zainstaluje wszystkie po prostu. Są one tu http://www.dell.com/support/home/pl/pl/pldhs1/product-support/servicetag/1DYC3S1/drivers?detect=y choć już raz zainstalowałem te najważniejsze moim zdaniem ale nie wszystkie i ten problem występował nadal :confused: Choć też coś tak czuje że można to kwestią sterowników załatwić. Choć reinstalacje jakie robiłem były spowodowane właśnie brakiem pracy tego turbo boost także on przestał mi działać w pewnym momencie. Kopia przywracania/obraz systemu miał jakieś błędy nie chciał dać się przywrócić więc zrobiłem reinstalacje i użyłem do instalowania sterowników programu Snappy Driver Installer R423. 

Może ktoś mógł by mi skopiować z powyższej strony dell na zasadzie kopiuj wklej może być nie estetycznie tak tylko żebym widział co muszę po instalować i w jakiej kolejności.

Sterownik BIOS już sprawdzałem do tego modelu są dwa A06 starszy i A13 nowszy na obu była ta sama praca ale oczywiście po instalacji sterowników z SDI. Wiem że nie powinno się z takich programów ściągać tylko ze strony Dell ale akurat ten program instalował mi najbardziej stabilną wersję dla systemu i dzięki tym sterownikom osiągałem najwyższe Wyniki Windows.

Mam zainstalowanego TB Monitora i jest tak jak pisałem w pierwszym poście raz włączony laptop ma działającego TB i TB Monitor to ładnie pokazuje a przy drugim włączeniu TB Monitor pokazuje że nic się nie podkręca nie ma w ogóle żadnych wskazań TB Monitora. Potem mogę wyłączyć i jeszcze raz włączyć i TB zaczyna działać. No dosłownie już tak zacząłem pracować że jak widzę że TB Monitor nic nie pokazuje to wyłączam laptopa, odłączam od sieci czekam minutę, dwie, znów włączam i wszystko działa. Ogólnie tak jak pisze TB działa “co drugie” włączenie laptopa.