Problem z turbo pascalem

witam chciałem nauczyć się programować w turbo pascalu. mam turbo pascal 7.o i mi się wcale nie chce uruchomić nie wiem co jest grane. lapka mam procesor dual core 1.73 1Gb ramu karta graficzna intel GMA X3100 proszę o pomoc

Tak właśnie mówi: “nie chcę się uruchomić” ?

sejbel99 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum.

Ale co nie chce się uruchomić? Turbo Pascal? Czy napisane programy? Bo najczęściej problem jest z tym drugim jeśli nie zainstalujesz łatki to przeważnie jest “Run time error…” Co spowodowane jest właśnie zbyt dużą mocą obliczeniową i program nie może wykonywać pętli w określonym czasie ponieważ za szybko dochodzi schodzi do zera. Nie operuje on czasem rzeczywistym. Ale zanim załączy się np moduł CRT wszystko powinno być dobrze i pascal powinien działać.

Spróbuj bardziej sprecyzować pytanie.

Zamiast używać leciwego Turbo Pascala, proponuje zainstalować darmowy FPC ( Free Pascal Compiler ), jest w 99% kompatybilny i przystosowany do nowszych komputerów. Turbo Pascal w starych edycja , jak wczesniej wspomniano przy załączeniu unitu CRT powoduje “Division by Zero” (należy wgrać łatkę na moduł CRT, lub po prostu go nie używać).

No tak ale bez procedur zawartych w module CRT praca z TP jest strasznie ciężka nie działają opóźnienia Delay; brak obsługi dźwięku, brak clrscr; i wiele innych.

http://www.pascal.eu.org/error200.htm tutaj jest jak rozwiazac problem :slight_smile: