Problem z turbo pascalem


(system) #1

witam chciałem nauczyć się programować w turbo pascalu. mam turbo pascal 7.o i mi się wcale nie chce uruchomić nie wiem co jest grane. lapka mam procesor dual core 1.73 1Gb ramu karta graficzna intel GMA X3100 proszę o pomoc


(system) #2

Tak właśnie mówi: "nie chcę się uruchomić" ?


(Monczkin) #3

sejbel99 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum.


(Andyq) #4

Ale co nie chce się uruchomić? Turbo Pascal? Czy napisane programy? Bo najczęściej problem jest z tym drugim jeśli nie zainstalujesz łatki to przeważnie jest "Run time error..." Co spowodowane jest właśnie zbyt dużą mocą obliczeniową i program nie może wykonywać pętli w określonym czasie ponieważ za szybko dochodzi schodzi do zera. Nie operuje on czasem rzeczywistym. Ale zanim załączy się np moduł CRT wszystko powinno być dobrze i pascal powinien działać.

Spróbuj bardziej sprecyzować pytanie.


(Murzyn1) #5

Zamiast używać leciwego Turbo Pascala, proponuje zainstalować darmowy FPC ( Free Pascal Compiler ), jest w 99% kompatybilny i przystosowany do nowszych komputerów. Turbo Pascal w starych edycja , jak wczesniej wspomniano przy załączeniu unitu CRT powoduje "Division by Zero" (należy wgrać łatkę na moduł CRT, lub po prostu go nie używać).


(Andyq) #6

No tak ale bez procedur zawartych w module CRT praca z TP jest strasznie ciężka nie działają opóźnienia Delay; brak obsługi dźwięku, brak clrscr; i wiele innych.


(Kr2y5i3k) #7

http://www.pascal.eu.org/error200.htm tutaj jest jak rozwiazac problem :slight_smile: