Problem z TV lub dekoderem

Witam. Otóż ostatnimi czasy miałem problemy z dekoderami UPC. Jeden po roku użytkowania po prostu zaniemógł, a więc wymieniono mi go na nowy, który jak się okazało miał wadliwą nagrywarkę, ponieważ gdy tylko zatrzymywało się telewizje obraz robił się tęczowy, a więc również UPC wymieniło mi go na nowy. Wreszcie wszystko wyglądało na sprawne, lecz zauważyłem, że obraz jest taki troszkę prążkowany, a na dodatek teraz dzieje się dziwna rzecz… Otóż tuż po uruchomieniu telewizora i dekodera (telewizji) obraz na telewizorze zanika, lecz dźwięk dalej słychać, więc przesyłanie z dekodera następuje. Tu mam pytanie czy to jest wina dekodera czy też może zasilacz od TV pada i stąd te prążki i zanikanie obrazu ?

Spróbuj zaktualizować oprogramowanie dekodera. Czy obraz pobierasz po hdmi ? Jeśli tak to sprawdź w jakim trybie nadaje dekoder, może jest ustawione wyjście euro i masz tym samym niedokładne odwzorowanie kolorów oraz rozdzielczość obrazu. Ustaw tryb hdmi 1080i lub 1080p, możesz sprawdzić też kabel łączący dekoder z TV być może uległ on jakiemuś uszkodzeniu stąd problemy.

Pierwsze co to sprawdzałem kable, wszystko wydaje się być ok. Dzisiaj natomiast obraz się trochę przyciemnił i przy przełączaniu kanałów wyskakują kwadraciki jak by telegazeta była włączona.