Problem z TV (połączenie DVI->HDMI - HDMI)

Witam,

posiadam kartę graficzną GV-R485OC-1GH, mam do niej podpięty monitor 19 cali przewodem DVI->VGA - VGA, a do drugiego gniazda podłączony jest TV kablem HDMI z zastosowaniem przejściówki DVI-HDMI przy karcie, która była dołączona do Karty Graficznej.

Chodzi o to że w TV jest badziewna jakość obrazu, pokazuje 1920x1080 ale zupełnie nie da się nic odczytać.
Zauważyłem pewnego razu, że w Catalyst Control Center pojawił się wpis “Alternatywny tryb pracy DVI”. Po jego włączeniu wszystko śmiga z obrazem jak żyleta. Jednakże po ponownym uruchomieniu komputera, obraz znowu jest badziewny a w CCC zamiast napisu “Alternatywny tryb pracy DVI” jest “Włącz przetwarzanie ITC” i za nic w świecie nie wiem co zrobić aby pojawił się znowu napis o pracy DVI

System: WIN7 Home Premium

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

A nie zainstalowałeś czasem najnowszego steru? bo podobno w nowych tej opcji nie ma. Nie sprawdzę, bo nie mam kart AMD.

Mam wersję 2013.0429.2313.39747,

tylko że na tej wersji raz mi się pokazuje to o pracy DVI a raz to drugie. W przewodach, sterownikach nic nie zmieniam

To weź odinstaluj ten sterownik z trybu awaryjnego:

Czyszczenie systemu Ccleanerem.

I wgraj tą samą wersję steru lub ciut nowszą i test.

Zrobiłem wszystko tak jak mówiłeś ale niestety nadal nic. Zainstalowałem sterowniki ze strony Gigabyte
Dodaje screen z CCC

A odptasz opcję: Włącz przetwarzanie ITC. OK, restart i sprawdź co jest teraz.

Nic, nadal tak samo ;/

A wrzuć scren z zakładki: Obsługa HDTV

Ale co ciekawe, zauważyłem że przy napisie “DTV (HDMI) 4” w menu teraz jest “DTV (DVI) 4”, i faktycznie, pojawił się przycisk “Alternatywny tryb pracy DVI” i obraz żyleta, lecz podejrzewam, że po restarcie niestety to znowu się zepsuje. Zmieniłem w ustawieniach “Obsługa HDTV”, w tej pierwszej tabelce zaznaczyłem “Dodaj 1080p50 format do menedżera ekranów (PAL)”. Czyży to nie była wina komputera, lecz telewizora>

Niestety, na kompie będę spowrotem koło 20:00 więc dopiero wtedy będę mógł sprawdzić czy po wyłączeniu znów działa.

Zobacz, czy jest format 1080p60 PAL i taki ustaw lub zostaw jw. Metoda prób i błędów.

Wydaje mi się, że problem może tkwić w przejściówce DVI - HDMI, może i karta?. Musi Ci ktoś pomóc co ma kartę ATI i może to sprawdzić.

1080p60 PAL niestety nie ma, jest NTSC.

Ale metodą prób i błędów ściągnąłem program RivaTuner v2.24, i odrazu wyryło mi niezgodność EDID.
Włączyłem ignorowanie EDID, ustawiłem rozdziałkę 1920x1080, w systemie zmieniłem częstotliwość na 60Hz, i o dziwo działa :slight_smile:, niestety obawiam się, że jedynie do restartu.

Za chwile będę sprawdzał :slight_smile:

NO i niestety znowu nic z tego ;(,

Ma ktoś jakiś pomysł ?

A na tym ustawieniu jak?

Kombinuj, albo tak chyba zostanie? dużo niewiadomych.

  • przejściówka DVI - HDMI
  • przewód HDMI może złej jakości i za długi najlepiej max 5 m
  • karta
    -TV
  • inne

Zamień jeszcze gniazda DVI, dla monitora i TV.

Metoda prób i błędów, albo ten typ tak ma?