Problem z twardym dyskiem. Proszę o pomoc

Hej! Kupiłam kilka dni temu twardy dysk. Zainstalowałam na nim Windows-a XP jak należy i gdy instalowałam sterowniki musiałam co jakiś czas go resetować. Po którymś razie wystąpił “Błąd Odczytu Dysku Press Ctrl+Alt+Del”. Próbowałam sformatować ten dysk, ale gdy tylko doszłam do tego momentu wyskoczył kolejny komunikat:

“Program startowy nie może uzyskać dostępu do dysku zawierającą wybraną partycję lub wolne miejsce. Instalacja systemu Windows XP na tym dysku nie jest możliwa.”

Zaniosłam go do sklepu. Pan sprzedawca sprawdził go scandisk-iem i nie znalazł w nim żadnych problemów.

O co chodzi z tym dyskiem i jak to naprawić? Błagam o pomoc bo już nie wyrabiam.

prawdopodobnie instalując jakieś sterowniki doszło do usunięcia sterowników odpowiedzialnych za komunikację płyty z dyskiem,

jeśli nie można go normalnie sformatować to może podłącz dysk na innym kompie jako slave i wtedy sformatuj

zawsze moze być wadliwy kabel. albo jeśli to starszy model dusku to mógł sie ułamac pin podczas podłaczenia dysku.

To jest nówka dysk sata II. Po za tym chodził dobrze do momentu restartu po zainstalowaniu sterowników, a nie poruszyłam komputera w żaden sposób. Nawet nie dotknęłam bo restart nastąpił automatycznie.

X_ola , nazwij proszę temat konkretnie. Zapoznaj się z zasadami pisania tematów na forum, dostępnymi w regulaminie.