Problem z twardzielem:(

Witam wszystkich:) Mam pewien problem… Ostatnio z dnia na dzień popsuł mi się komputer:( Nie chciał się uruchomić wogóle:( Przystąpiłem do sprawdzania poszczególnych podzespołów, ale w końcu zaniosłem go do sklepu. Tam się okazało że poszedł zasilacz i twardziel:( komp po odłączeniu twardego się uruchamiał, ale gdy twardego podpiąłem wiatraczek tylko drgnął. Po podłączeniu twardego jako slave’a komputer się nie uruchamia. mam pyatnko czy istniej możliwośc do dozyskania danych albo do naprawienia dysku twardego:) jeśłi ktoś miał taki problem to z góry prosze o pomoc:)

Pozdro

Post 2

To znowu ja:) Padł układ scalony:( Czy istnieje możliwość uratowania mojego dysku?


upDate:

fiesta

Serwis gdzie naprawiają takie dyski, wymienią elektronikę o ile mają części i jeżeli nie uszkodzone są talerze i mechanizm z głowicami można będzie zczytać, nie wiem czy to się będzie opłacać finansowo.

Raczej nie będzie jezeli chodzi o dysk. Ewentualnie jak dane są dużo warte to może sie opłacać. :smiley:

Jeżeli to jest faktycznie elektronika to koszty naprawy mogą być niewielkie. Jeżeli uszkodzeniu uległy głowice bądź talerze, to niestety słono się płaci za odzyskanie każdego megabajta danychi i zrobi to tylko specjalistyczne labolatorium.