Problem z tweakiem w regedicie

Dzien dobry, niedawno w celu zwiekszenia klatek pobralem pewien tweak do regedita, niestety po tym tweaku gry chodzą mi gorzej i chciałbym to jakoś odkręcić. Mam zrobiony punkt przywracania przed momentem zainicjowania tweaka, ale nie moge go użyć przez jakąś „ochronę systemu”. Czy dałoby radę jakoś usunąć tego tweaka?
CPU & GPU Tweaks.7z (596 bajtów):
:point_up_2: to jest ten tweak, wstawilem go bo moze wstawienie go cos pomoc

Masz wirusa, a teraz go ładnie rozpowszechniasz.
Na przyszłość proponuję równie skuteczne metody przyspieszenia komputera: telefon do wróżki Kasi, dar złożony wybranemu bogowi, czy nawet specjalny amulet +10FPS noszony na nadgarstku.

Było zrobić kopię rejestru do kilku plików z wartościami i opcjonalnie złączyć w jeden.

Jak jakiegoś nie ma to dodać linie na usuwanie wpisów / kluczy („gałęzi”).

Teraz ktoś z podobnymi grami i podzespołami musiałby podać wartości domyślne lub czy można usunąć te dwa całe klucze. Niby z punktu przywrócenia systemu powinno dać się uzyskać stan rejestru sprzed modyfikacji (nawet jak systemową aplikacja wywala błąd a „wirus” źle zablokował uprawnienia do „kopii cierniowej”).


Co do wirusów to się niezgodę, paczka ma tylko plik reg - trzeba by jakiś exe-ek co by je umiał użyć (losowy/mod do gry) na swoją korzyść lub znać lukę „0-day” z nimi powiązaną…

Chyba nawet alternate data stream raczej nie zachowa się w archiwum skompresowanym.

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że to wirus?

Moge juz rozpoczac przywracanie systemu ale mam dylemat, przed chwila instalowalem gre i nie wiem co wybrac zeby jej nie stracic. Wybrać Przywróć ustawienia systemu oraz poprzednie wersje plików czy Przywróc tylko poprzednie wersję plików?

Świeża gra (zainstalowana póżniej niż punkt przywracania systemu) raczej będzie wymagać reinstalacji (ot choćby jak za mocno będzie bazować na rejestrze).

Obstawiałbym, że trzeba by użyć opcji „z ustawieniami systemu” jakby pliki rejestru nie były objęte w samym „poprzednie wersje plików”.


Niby pierwszy wpis można próbować odkręcić tak:

Może attributes „2” to za nisko pod mocny Ryzen/Intel i5 i osłabiasz go jakby to był „Celeron”.

Opcjonalnie zmień plan zasilania na inny np. „zrównoważony” jak tylko „wysoka wydajność” się uszkodził lub reset wszystkich na „domyślne”/„optymalne”.


Drugi klucz („gałąź”) niby jest „OK”: SG :: Gaming Tweaks

Czyli zestarzał się jak to on obniża wydajność i wartości domyślne to czasem rekomendowane.



Bardzo opcjonalnie to wynik dogrywania („uszkodzenia się”) CPU/GPU. Czyli jak jest stare to trzeba obserwować jak tam na rynku z budową nowego PC (czy nie przepłacisz).

Po właczeniu ochrony systemu usuneło mi poprzednie punkty przywracania :expressionless:
Ogólnie to po tym tweaku mój laptop zaczął się wyłączać przez wysokie temperatury (nigdy wczesniej nie miałem takiego problemu), czyli ten tweak po prostu zwiększył możliwości mojego procesora przez co zaczął się bardziej nagrzewać
Pomógłbyś mi jakoś to ustawić żeby to miało ręce i nogi?
ok
Mogę też przywrócić domyślne ustawienia, ale nie wiem czy to robić.
PS: Zamiast mz są procenty, to dlatego że mam windowsa 7

1.7z (520 bajtów)
tutaj masz oryginalne ustawienia

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.