Problem z twitch - lagi mimo dobrego neta


(Bartoszprocko) #1

Witam, mam problem z twitchem. Posiadam internet na kablu szerokopasmowym z orange 8mb/1mb i nawet na jakości HIGH na twitch mam cały czas ściny. Na takim internecie nawet na source nie powinienem mieć problemów, więc tym bardziej nie wiem o co chodzi. Jestem zmuszony do oglądania live w jakości medium.

Pozdrawiam :slight_smile:


(Longhorn2009) #2

Jaka średnia prędkość przy pobieraniach np z noc.GTS.pl? Może łącze nie trzyma idealnie deklarowanych parametrów lub masz duże opóźnienia, czy trasa do serwera idzie w twoim przypadku przez jakieś słabe łącze i stąd problem.


(Bartoszprocko) #3

tzn co mam zrobic z tym noc.GTS.pl? jestem zielony :confused:

http://www.speedtest.net/my-result/4104887483 mój wynik ze speedtest.net btw


(Longhorn2009) #4

Zacznij pobierać plik 500MB i zaobserwuj jaka jest prędkość pobierania mniej więcej pół minuty od rozpoczęcia pobierania i podaj tutaj. Przy dokładnie 8Mbitach ma być 1024KB/s (1MB/s inaczej).


(Bartoszprocko) #5

Nie potrafię się odnaleźć na tej stronie, nie ma nic o ściąganiu jakiegokolwiek pliku. Pobrałem plik 488MB z “test.mm.pl/pliki.html” i średnia prędkość wynosiła 30KB/s.


(Longhorn2009) #6

30KB/s to bardzo mała prędkość, jeśli faktycznie z taką predkoscią działa internet to masz bardzo mocno zaniżone prędkości pobierania. Noc.GTS.pl faktycznie nie działa, sprawdź jeszcze pobierając z ftp://ftp.atman.pl/test256mb jaka będzie prędkość. Możesz tez zrobić speedtest na speedtest.NET.

Jeśli wyjdzie że twoje łącze nie działa z właściwą prędkością to stąd problem ze streamem.


(Bartoszprocko) #7

Z tego linku plik już pobiera się z prędkością średnią 1000KB/s, bo raz spada poniżej 1000, a raz jest więcej.

http://www.speedtest…sult/4104887483


(Longhorn2009) #8

www.wykop.pl/link/1457993/jak-sprawic-by-youtube-i-twitch-tv-szybko-wczytywal-filmy/ możesz zastosować poradę z wykopu, czyli zablokować podane tam adresy. Poza tym wiele nie można doradzić, możesz mieć trasę routingu przez wolny serwer po drodze i przez to słabiej działa.


(Bartoszprocko) #9

Trafiłem wcześniej na ten link co wysłałeś, ale nie wiem jak taki zabieg przeprowadzić niestety, a nie podali tam niezbędnych informacji do tego.


(Longhorn2009) #10

Możesz zrobić blokade w zaporze systemowej https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc753558.aspx