Problem z tworzeniem formularzy w Wordzie

Witam.

Muszę stworzyć dokument w Wordzie tak aby można było go w łatwy sposób wypełnić na komputerze ale także i pisemnie. Zatem muszę pozostawić kropkowane miejsca. Problem jest w tym, że nie potrafię sobie poradzić aby podczas wypełniania na komputerze owe kropki nie zostały przesuwne wraz z wypełnianiem pustych miejsc. Gdy zastosuje opcje formularzowe wtedy nie będę miał możliwości wypełnienia dokumentu ręcznie gdyż nie będzie wypunktowanych wolnych miejsc. Proszę o radę wtajemniczonych użytkowników programu WORD i nie tylko :wink: #-o

wejdź na Format -> Tabulatory

Polożenie Tabulatorów daj: 16

Wyrównanie: Do prawej

Znaki wiodące: 2…

Kliknij Ustaw

teraz w dokumencie w miejscu od którego chcesz miec kropki naciśnij TAB na klawiaturze, word sam dopisze ci kropki, a jak postawić kursor na początku tych kropek i zaczniesz pisać to one same będą się kasować

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

wielkie dzięki;)

A czy jest możliwość wstawienia jakoś kropkowania między te dwa wersy? tak aby była pod okienkami formularzy tak jak na obrazku?

wordky5.th.jpg

tak, tylko zdefiniuj sobie odpowiednie wartości w cm w tabulatorach i tak samo wstawiasz jak poprzednio

Rozumiem ale chyba nie da się zmieścić tego pomiędzy te dwa wersy w takim małym odstępie. Był bym wdzięczny gdybyś spróbował i ewentualnie napisał jakąś rade;)

aaa teraz rozumiem o co ci chodzi, tego tak nie zmiescisz tam

Oki już wiem :slight_smile:

Wykropkowanie robię według “5uck”

a odstęp między dwoma wersami aby wykropkowanie znalazło się pomiędzy treścią a polem formularza niweluje opcją “Interlinii”.

Może komuś się przyda;)

Wielkie podziękowania dla “5uck” :wink: