Problem z Ubuntu 10.10 i sterownikami do kary sieciowej

Witam!

Mam problem z instalacją sterowników na Ubuntu 10.10 amd64 gdyż po prostu system nie czyta mi sterowników do karty sieciowej (nazwa karty to Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC )

Trochę o moim sprzęcie komputer to Toshiba Satellite L655 i Windows 7 wersja ubuntu to Ubuntu 10.10 amd64

Instalację przeprowadzałem poprzez aplikacje WUBI

Ta wersja nie jest już wspierana i radzę Ci zainstalować najnowszą (11.10), moim zdaniem najlepiej oficjalną ze strony http://www.ubuntu.com/.

Polecam także sprawdzić z płyty/USB i zainstalować obok Windows. Jest to proste i bezpieczne. Dla wszystkiego możesz skopiować ważne pliki.

WUBI to taka droga na skróty.

W jakim sensie system nie czyta sterowników?

Sprawdzałeś na stronie Realteka, czy są do pobrania sterowniki do tej karty?

jakub888 , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Moim zdaniem ten sposób czyli instalacja obok Windows jest BARDZO RYZYKOWNA gdyż raz tak zrobiłem jeszcze na starym komputerze to po prostu Ubuntu zjadł mi WSZYSTKIE DANE

PS sprawdze wersje Ubuntu 11.10

Dodane mniej niż minutę temu

A właśnie teraz gdy próbuję zainstalować ubuntu 11.10 to gdy pobieram system to nazwa jego obrazu “ubuntu-11.10-wubi-amd64.tar.xz” czy ten format “xz”

w czymś przeszkadza?

Dodane mniej niż minutę temu

Jeszcze jedno gdy przeglądałem strone ubuntu.com znalazłem tutorial http://www.ubuntu.com/download/ubuntu/download jest tam przedstawiony screen w którym jest przedstawiona opcja Install ubuntu alongside Windows 7 czy ta opcja jest do tego aby zainstalować ubuntu obok windows na drugiej partycji i zachowanie danych z windows?

jakub888 jeżeli wszytko zrobi zgodnie z tym jak się ma to ci żadnych danych nie zeżre. A druga sprawa pamiętaj o powiedzeniu “Ludzie dzielą się no tych co robią backup i na tych co będą” :smiley: , nie wyobrażam sobie że by przed taką operacją nie zrobić backup ważnych danych :P. Co do xz to nie wiem co to (wiem, ale nie mam pojęcia co w nim może być), pobierz zwykły obraz dysku iso.

Nie wiem jak to robiłeś i na jakiej wersji.

Najszybciej i najprościej to zrobić poprzez instalator. Wtedy wybierasz właśnie wymienioną opcję. Instalator jest oczywiście po polsku.

Tak, zawsze wybieram tę opcję. To jest taki automat, teraz nawet bardziej inteligenty. Instalowałem Ubuntu na innym komputerze to nawet sam wykrył, że jest drugi dysk cały pusty i na nim zainstalował (w komputerze były 2 dyski). Wszystko masz na ilustracjach. Poza tym nie musisz się przejmować tworzeniem partycji itp.

To jest prawdopodobnie wersja WUBI, ale w sumie nie wiem skąd ją masz. Najlepiej ściągnij normalną płytę z tej strony (tam też jest WUBI).

A odnośnie wersji - są różne zdania. Na początek proponuję 32 bity (zresztą rekomendowane), chyba, że jesteś zdecydowany na 64.

Dodane 28.10.2011 (Pt) 20:28

A właśnie, miałem przypomnieć o PRZEZORNYM zrobieniu backupu najważniejszych plików. Ja zwykle trochę ryzykuję, choć nigdy nie straciłem żadnych danych instalując Ubuntu - na dysku trzymam jeszcze zdjęcia i stare dokumenty. Reszta jest na dysku zewnętrznym i pendrive’ie którego regularną kopię trzymam na tym dysku.

Jestem zdecydowany na 32 bity tylko ja mam 3 partycje na pierwszej mam Windows 7 64 bit (bo mam 64 bit procek “Intel Core I3”) na drugiej mam zamiar zainstalować ubuntu a na 3 przechowuję takie badziewia

Wydaje mi się, że nie będzie problemu. U siebie posiadam 2 partycje.

Dla wszystkiego jednak zrób kopie i czytaj co klikasz :wink:

Ile masz RAMu?

Ja mam 4 GB RAM i backupa zrobię napewno narazie tylko sciągnę obraz i przetestuje to wszystko na wirtualnej maszynie