Problem z Udma 5

Problem polega na tym,że za nic nie mogę wydusić od dysku,żeby pracował w tym trybie.Aktualnie pracuje na udma 4,dysk jak i płyta obsługują ten tryb.Reinstalacja podstawowego kontrolera ide nie pomaga.Dysk jest podpięty na pierwszym kanale na końcu taśmy,taśma nowa 80żyłowa.Jak go podepnę na środek taśmy i zworke na slave to jest udma 5,ale wszystko chodzi wolniej niż na master z udma 4.Itu pytanie czy można coś zrobić żeby był na master z udma 5.Dysk WD800JB-00JJC0

Płyta głowna MSI 845 Pro2(-R) / MS-6528LE

A ustaw zworkę na dysku na CS i zobacz.

Dysk sam na I kanale IDE.

I najpierw podepnij do ostatniej wtyczki taśmy.

Później do środkowej.

Taśma sygnałowa prawidłowo wpięta - tak.

Czy stery do płyty głównej wgrane,przynajmniej do IDE.

Właśnie problem już rozwiązany wgrałem stery do Ide ze strony producenta płyty głównej i restarcik i jest juz wszystko oki.Dzięki za pomoc.

Złączono Posta : 03.06.2006 (Sob) 21:13

Żeby nie zakładać ponownie tamatu pisze dalej tutaj.Dysk ten był zakupiony w środę w zeszłym tygodniu i dziś padł tzn.po wyłączeniu kompa za kilka godzin go włączam wchodzi do systemu i zawiecha, no to ja mu restart, nastepnie wchodzi ładowanie systemu i ten pasek ładowanie non-stop się zacina i stoi, po kilku zacinkach robi się restart,no to ja mu restart,nie zdąrzyłem nawet mu wielu rzeczy wgrać gdyż jest nowy, i myśle format,czekam na format pełny, a tam mi wyskakuje że dysk jest uszkodzony i nie można sformatować, i tu moje pytanie gdy jak pójde do sklepu to mogę zarządać zwrot hajsu, gdyż już nie mam chęci mieć nic wspólego z dyskami firmy wd,drugi dysk i podobne problemy o których pisałem we wcześniejszych postach.Dodam,że podczas ładowanie się systemu słychać dziwne odgłosy od dysku:tak jakby się coś o siebie ocierało.Jakieś porady?

Złączono Posta : 03.06.2006 (Sob) 21:21

Proszę o pomoc czy to jest problem z dyskiem czy też ja coś robie żle