Problem z udostępnianiem plików i drukarek

zainstalowałem na słabszym kompie tzw. miniXP2.1 i pięknie śmiga, jest internet. Mam tylko jeden problem związany z udostępnianiem folderów i drukarki.

Ping chodzi (własny i do drugiego)Gdy zrobię wyszukaj kompy, to mój znajdzie i pokaże udostępniony folder i drukarkę w grupie, ale dostęp do foldera jest zabroniony.Uzywam prostego udostępniania.Drugiego kompa nie widać, chociaż pingi są dobre. Gdy wchodzę przez otoczenie sieciowe to widać grupę, ale w niej żadnych kompów. Kompy są w lanie połaczone przez switch i ustawione statycznie. Wszelkie ustawienia sprawdzałem wiele razy i wszystko jest ok.Usługa przegladarki właczona oraz włącz system Netbios przez TCI/IP.Zrobiłem już chyba wszystko, co znalazłem w necie i nic.Może ktoś zna jakieś rozwiązanie.

To jest piracki system.

Kup oryginała, zainstaluj a na pewno wszystko będzie działać

  1. Sprawdź czy komp nie jest ukryty.

  2. Udostępniłeś na nim jakieś zasoby?

  3. sprawdź na konsoli czy działa \nazwa_kompa. :mrgreen:

Złączono Posta : 24.04.2007 (Wto) 11:23

  1. Jakie masz maski, adresy i nazwa grupy. :mrgreen:

Na konsoli \nazwa_kompa nie działa, natomiast ping bez problemu z jednym komem i drugim. Wszystkie ustawienia ok, gdyż z routera chodzi internet.

Drugiemu koledze, że piracki. Jest to zmniejszenie zrobione z oryginała. Po prosto poprawiono Microsoft, wyrzucając śmieci. Na pentium III 500 chodzi lepiej niż oryginał na Atlonie 3000 i 1GB ramu.

Pomyliłem się - nie na konsoli tylko uruchom ze menu start. :mrgreen:

tak też to rozumiałem

  1. Nie wiem jak mninXP, ale np. nLite standardowo ukrywa kompy w sieci.

  2. Skoro ping działa - czy masz tą samą grupę roboczą, adresy ip z tej samej grupy i tą samą maskę?

  3. A co z udostępnieniem zasobów?

  4. Zainstaluj - jeśli się da -

a) klienta sieci Microsoft Windows Networks;

b) udostępnianie plików i drukarek.

Wersje okrojone windy mogą nie mieć wszystkich plików do obsługi Microsoft Windows Networks.

Żeby ukryty komp się ujawnił się w sieci trzeba w wierszu polecenia wpisać:

net config nazwa_kompa /HIDDEN:NO

To jeszcze ja. Na połaczeniu sieciowym ustawiłem - włacz system Netbios przez TCP/IP, ale gdy odpalam ipconfig/all to pisze mi, że Netbios przez TCP?IP wyłączony. Nie wiem, czemu nie chce się właczyć?