Problem z udostępnianiem plików!

(Mariosek) #1

Witam! !!

(system) #2

To może postaw sobie server FTP i tam udostępniaj pliki. Do tego celu polecam G6 FTP Server

(Rafaleqb) #3

Mialem podobny problem. Po pierwsze to w obu komputerach musisz miec konta do logowania z haslami (bez pustych hasel). Tzn po wlaczeniu kompa musisz sie zalogaowac. Druga rzecz to jesli mimo to nie uzyskasz dostepu do dysku to musisz w opcjach folderow (panel ster) w zakladce widok odznzczyc : uzyj prostego udostepniania. Potem klikasz na wlasciwosciach dysku, zakladka udostepnianie i dodajesz: SIEC , to troche trudno znalezc, ale otworzy sie tam okienko gdzie bedzie mozna cos tam wyszukac i jak znajdziesz to daj to. To juz powinno dzialac. Dodatkowo dla pewnosci mozesz na kompie udostepniajacym zalozyc konto uzytkownika dokladnie takie samo jak na drugim kompie (login i haslo takie samo) i dodac we wlasciwosciach udostepniania. XP tak ma, ze sie trzeba troche pomeczyc ,a w Win 2000, ME i 98 to dzialalo od razu.

(Mariosek) #4

RafaLeK chyba mnie nie zrozumiales albo ja ciebie. Nie chce zakladac innych kont na moim kompie chce tylko zeby kolega ktory jest podlaczony poprzez sieciowke do mojego kompa moj wejsc w otoczenie sieciowe i wziasc sobie to co mu udostępniłem. Przykład

Admin - JA

Gość - kumpel

Gość--->otoczenie sieciowe--->grupa_robocza--->Amin---> tu sa zawsze foldery udostepnione a zamiast tego po kliknieciu na komputer ADMIN pokazuje sie komunikat : " ... Odmowa dostępu "

:?:?:?:?:?

Cały czas mowa o Windows XP Pro