Problem z udostępnieniem Cerberus FTP w świat

Witam. Mam problem z Programem Cerberus FTP przekierowałem na routerze port 21 i te Passive (start 11000 | end 13000) Mam Windows 7 wyłączyłem firewala i dalej się nie łączy pisze że host aktywnie go odrzuca. Założyłem DNS-a w tym serwisie https://www.dyndns.com ściągnąłem program do aktualizowania numeru IP DynDNS Updater ip dobrze wyświetla i kieruje na stonę. W programie ustawiłem w General (Detect WAN IP at Startup. Co jeszcze można zrobić może coś przeoczyłem. Korzystam z klienta SpeedCommander i w host IP w pisuje swoją domenę którą założyłem na DNS i łączę się na porcie 21 Lecz nie działa, dodam jeszcze że gdy łączę się z lokalnego to mi działa po w pisaniu 192.168.1.2. Po z pingowaniu hosta DNS pingi dobrze lecą nic nie blokuje. Proszę o pomoc Co jest nie tak.

Gdy próbujesz dostać się przez publiczne IP do dowolnego serwera czy to WWW czy FTP, który znajduje się w twojej sieci LAN to ze swojej sieci lokalnej nie będzie Ci działać. Musisz podać komuś adres IP lub domenę kto ma dostęp do sieci z innej sieci LAN niż twoja w celu sprawdzenia. Albo podaj adres tutaj i Ci powiemy czy FTP działa czy nie.

Pozdrawiam!

No właśnie to wiem tylko że kiedyś na Windows XP Prof robiłem już takie rzeczy i FTP działał po w pisaniu tej właśnie domeny a teraz nie chce działać. Wprawdzie nie korzystałem z Cerberusa ale to chyba nie ma znaczenia. Czy ktoś jest wstanie mi powiedzieć co robię źle lub czy konfiguracja zła. Bo ja na to akurat nie mam pomysłu.

Al kierowałeś porty czy miałeś publiczne IP przyznane temu XPkowi? Bo jeśli nie korzystałeś z routera to nie kierowałeś portów i w tym wypadku miałeś bezpośredni dostęp do serwera.

Pozdrawiam!

Kierowałem porty do routera bo kumpel miał codziennie dostęp do serwera. Nie było żadnych kłopotów. Teraz dziwne rzeczy się dzieją. Mam wrażenie że tak w firewalu systemowym jest wszystko ok udostępnione a router blokuje porty i dlatego chyba nie działa. W routerze mam przydzielone odpowiednie porty no chyba że jeszcze jakieś po winne być. przy XP udostępniałem w routerze identycznie port 21 i ten od programu czasami jest to od - do. Wszystko grało a może to wina Windowsa 7 ale wyłączyłem Firewala i nie ma to żadnego znaczenia więc myślę że to coś routerem. Mam pytanie jak przeszukiwałem skanerem portów pod numer lokalny port 21 dla adresu 192.168.1.2 był dostępny a jak w pisałem z adresu publicznego to nie było żadnego portu przypisanego czy tak powinno być.

Dodam jeszcze że gdy w pisuje numer Public IP do klienta FTP to wyskakuje mi wiadomość że ( Nie można nawiązać połączenia ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia ) Czyli że coś go blokuje Teraz korzystam z servera darmowego FileZilla Server. Co to znaczy jak udostępniam port 21 w routerze TP-LINK wyświetla mi się taki komunikat ( Since port 21 is used, the DSL router

FTP server port will be moved to 2121. ) że jest już taki w użyciu? nie mam innych portów 21 tylko jeden przypisany do routera. O co chodzi.

Czasem zapora w routerze nie blokuje portu dla FTP? Co do zmiany portu, widocznie 21 jest już wykorzystany skoro program tak twierdzi, widocznie albo przekierowałeś na jeszcze inny IP, które mogło się zmieni, port 21 albo coś namieszałeś w ustwieniach.

Pozdrawiam!

Teraz zainstalowałem XP i teraz jestem trochę bliżej niż dalej. Zainstalowałem FileZilla Server ustawiłem w nim usera wszystko ok. W routerze ustawiłem porty z zakresu 20 - 21. Potem porty te z passive mode settings porty 2536 - 3537. Teraz gdy w pisuje ftp:\IP Public w kliencie pisze że Istniejące połączenie zostało gwałtownie zamknięte przez zdalnego hosta. Nie wiem co dalej jakieś pomysły?.