Problem z udostępnieniem Internetu przez LAN

Witam.

Sprawa wygląda następująco mam 2 kompy PC i laptop oba na systemie XP SP2. Na PC posiadam internet radiowy, chciałbym go udostępnić przez połączenie sieciowe (LAN) na Laptopa kabel cross-over (skrętka).Problem polega na tym że przez Kreator Konfiguracji sieci się nie da na końcu jest błąd że kreator nie zakończył pracy pomyślnie… (czy jakoś tak).Kiedy wchodzę w właściwości zaawansowane połączenia internetowego i próbuje udostępnić wyskakuje mi taki błąd

http://img246.imageshack.us/img246/8499/27653791.png

Oczywiście takie udostępnianie jak przez analogyx Proxy działa ale uniemożliwia mi np.granie w gry typu CS WoW. Proszę o pomoc i z góry dzięki :slight_smile:

uruchom services.msc i ustaw żądaną usługę (uruchamianie połączenia internetowego) na uruchamianie automatyczne (oraz uruchom ją).

A potem co?Przez kreatora czy jak?:slight_smile:

A potem zajrzyj tutaj.

‘’*1*Aby można było współużytkować połączenie internetowe przy użyciu funkcji ICS, należy wyposażyć komputer-host w jedną kartę sieciową skonfigurowaną do połączenia z wewnętrzną siecią oraz drugą kartę sieciową lub modem skonfigurowany do połączenia z siecią Internet.

*2* Na komputerze-hoście należy udostępnić połączenie internetowe:

Zaloguj się na komputerze-hoście jako Administrator lub Właściciel.

Na pasku zadań kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

W Panelu sterowania kliknij ikonę Połączenia sieciowe i internetowe w obszarze Wybierz kategorię.

W obszarze sekcji, lub po wybraniu ikony Panel sterowania, kliknij folder Połączenia sieciowe.

Kliknij prawym przyciskiem myszy połączenie, którego chcesz używać do łączenia się z Internetem. Na przykład jeśli łączysz się z Internetem za pomocą modemu, kliknij prawym przyciskiem myszy odpowiednie połączenie w obszarze Połączenie telefoniczne.

W menu skrótów, które się pojawi, kliknij polecenie Właściwości.

Kliknij kartę Zaawansowane.

W obszarze Udostępnianie połączenia internetowego kliknij pole wyboru Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera.

W przypadku współużytkowania połączenia telefonicznego służącego do łączenia się z Internetem zaznacz kliknięciem pole wyboru Ustanów połączenie telefoniczne zawsze, gdy komputer w mojej sieci próbuje uzyskać dostęp do Internetu, jeśli chcesz zezwolić na automatyczne łączenie się komputera z Internetem.

Kliknij przycisk OK. Pojawi się następujący komunikat:

Po włączeniu Udostępniania połączenia internetowego karta sieci LAN zostanie ustawiona na używanie adresu IP

192.168.0.1. Komputer może utracić łączność z innymi komputerami w

sieci. Jeśli te inne komputery mają statyczne adresy IP, należy je ustawić tak,

aby ich adresy IP były uzyskiwane automatycznie. Czy na pewno chcesz włączyć Udostępnianie

połączenia internetowego?

Kliknij przycisk Tak.

Połączenie z Internetem zostanie udostępnione dla pozostałych komputerów w sieci lokalnej (LAN, Local Area Network). Karta sieciowa podłączona do sieci LAN ma skonfigurowany statyczny adres IP 192.168.0.1 i maskę podsieci 255.255.255.0.’’

W tym problem że ja nie mogę tego zrobić gdyż wyskakuje błąd.

Przeczytaj podany przeze mnie temat do końca.

o którą wypowiedz dokładnie Ci chodzi?

Ludzie… czy naprawdę wszystko trzeba pokazać palcem?

W tamtym temacie jest opisanych kilka błędów i sposobów ich rozwiązania, np. “Błąd Usługi udostępniania połaczenia internetowego” jest opisany w tym poście. Czy tak ciężko trochę poczytać, w google można znaleźć masę informacji dotyczących udostępniania połączenia internetowego.

Nie chodzi o to że masz mi pokazać palcem… myślałem że może korzystałeś z któregoś z tych sposobów wtedy mógłbym skupić się na konkretnym. Próbowałem każdego z nich i nic za każdym razem ten sam błąd. Co do google po to ktoś wymyśla tego typu portale żeby ludzie nie musieli ślęczeć cały dzień w googlach. Ale dla Twojej informacji też szukałem nic Ciekawego tam nie znalazłem…

No to chyba źle zrozumiałem Twoje intencje.

Nie, nie korzystałem akurat z tego, w takich przypadkach wolę router.

A google są po to żeby ludzie nie musieli ślęczeć cały czas na forach i pisać po raz n-ty to samo.

Ja też szukałem całą minutę i dla twojej informacji znalazłem to, ale pewnie nie jest to coś ciekawego.

Łatwo się wytłumaczyć “szukałem”, “nic nie znalazłem” tylko że to o co pytasz, to “jak udostępnić połączenie internetowe”, a od tego są tutoriale.

Fakt ciekawy link za który bardzo dziękuje. Nie wiem najwyraźniej źle szukałem…