Problem z udostępnieniem łącza na drugiego kompa

Witam!

Mam oto taki problem: Posiadam stałe łącze i poprzez router D-Link rozprowadzony jest net na cztery kompy (więcej nie można). Ja jednak posiadam jeszcze laptopa na którym chciałbym też mieć net poprzez mój komp. Posiadam w nim dwie wbudowane karty sieciowe. Jedna jest oczywiście podłączona do routera, a pod drugą mam podłączonego laptopa.

Mam połączenie pomiędzy laptopem a komputerem. Jednak gdy próbuję udostępnić połączenie internetowe wyskakuje mi taki oto błąd:

“Nie można włączyć usługi Udostępnianie połączenia internetowego. Połączenie jest już skonfigurowane z adresem IP wymaganym do automatycznego adresowania IP”

Karta sieciowa łącząca się z routerem uzyskuje adresy IP automatycznie nic tam nie zmieniałem.

Drugą kartę sieciową mam ustawiony adres IP 192.168.0.8

W laptopie 192.168.0.9

Maski podsieci takie same 255.255.255.0

Już nie wiem co muszę poustawiać aby net działał.

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

Tak widziałem to i tak robiłem. Niestety po zatwierdzeniu opcji udostępniania łącza internetowego wyskakuje mi błąd jak w opisie.

na drugiej karcie ustaw adres 192.168.1.1 maska 255.255.255.0, nie ustawiaj bramki, po tej czynnosci wlacz udostepnianie polaczenia internetowego, laptopa ustaw z adresem ip 192.168.1.x maska 255.255.255.0 i brama internetowa 192.168.1.1

problem w tym że jeżeli chcesz udostepniać połączenie to adres IP karty udostępniającej połączenie musibyć stały, a na lapie uzyskiwany

dary: wiem widziałem to w demonstracji, jednak najpierw muszę udostępnić połączenie internetowe, a następnie zmienić adres przypisany na uzyskiwany. Problem w tym, że tego połączenia nie mogę udostępnić.

slavo: zrobiłęm tak jak mówisz i niestety nic. Dalej wyskakuje ten sam błąd

a nie da sie zmostkować tych połączeń ?? może o to chodzi :smiley: bo już naprawde nie wiem :smiley:

Echh… Dobrze powiedziane. Po zmostkowaniu Internet chodzi na laptopie. Dlaczego w prezentacji nie ma o tym mowy? Byłoby duzo łatwiej. Czy jest to jakaś gorsza wersja połączenia czy nie gra roli niż ta w prezentacji?

Pozdrawiam.