Problem z udostępnieniem neta przez wi-fi na laptopa

Witam

Mam laptopa Asus K50IJ i mam problem z internetem . Na PC mam kartę bezprzewodową Modecom MC-WL01 no i chciałem zrobic polaczenie wi-fi do laptopa . No to normalnie skonfugorowalem polaczenie ,w oprog. od karty stworzyłem połączenie w trybie ad-hoc, ustawiłem kanał itd., aktywowałem je., użyłem narzędzia windows do konfig. sieci, wybrałem, że mój komp będzie mógł udostępniać połączenie - dialnet przez połączenie sieci bezprzewodowej ,i stworzyłem grupę roboczą o nazwie takiej samej jak ssid sieci i w Viście się po prostu połączyłem i jest OK .

W pierwszym dniu internet na laptopie jest , ale juz za nastepnym urochemieniem laptopa (albo po kilku dniach ) internetu nagle nie ma .Pisze ze łączność jest ograniczona i jest taki żółty trojkacik przy polaczeniu . Na PC mam dialnet , windows xp home ,ale podejrzewam ze cos jest nie tak z Vista,tak jakby po jakims czasie blokowala ów internet . Mam prosbe,czy moglibyscie mi napisać czy spotkaliście się już z takim przypadkiem a jak tak to jak można temu problemowi zapobiec ? Jak cos jescze chcecie wiedzieć to proszę pisać , to tutaj odpowiem na pytania . Z góry dziękuję :slight_smile:

Masz zainstalowane jakieś oprogramowanie do monitorowania systemu, jakiś pakiet typu NIS, KIS lub inny?

Mam na laptopie Kaspersky 2009 . Czy to on moze byc powodem ?