Problem z udostępnieniem radiówki przez LAN (wolny net)

Witam

Mam problem z udostępnieniem radiówki przez LAN. Mianowicie na pierwszym PC, do którego bezpośrednio dochodzi kabel od anteny (od radiówki) internet jest normalny, wszystkie strony się ładują i ping jest w miarę stabilny. Z tego kompa połączanie jest udostępnione na drugi PC, w drugim pokoju, przez LAN 1 Gbit/s. I tu jest właśnie problem, bo na tym drugim PC internet jest wolny (choć przepustowość w speedteście pokazuje taką samą jak na 1. PC - prawidłową) , ping baaardzo niestabilny i w dodatku niektóre strony nie chcą się w ogóle ładować (np. nasza-klasa.pl, microsoft.com, poczta.onet.pl i inne), zaznaczam, że na pierwszym PC te strony się ładują bez problemu. Kabel LAN ma długość około 14 m, połączenie konfigurowałem przez narzędzia Windows. Systemy na obu PC to Windows XP SP3, a karty sieciowe to:

  • w pierwszym Realthek RTL 8168/8111 PCI-E

  • w drugim (tam gdzie są problemy) Realthek RTL 8168D§/8111D§ PCI-E

Bardzo proszę o pomoc :smiley:

Pierwsza sprawa - ping lokalny jest “słaby” (między komputerami), czy z tego “powolnego” do internetu? (np. ping wp.pl). Jak tylko do internetu, to może być kwestia MTU: http://www.tweaks.pl/czytaj,jak_ustawic_mtu,135.html

Ping jest słaby tylko z tego “powolnego” do internetu, może nie słaby tylko jak mówiłem skaczący. Na tym “normalnym” do neta jest w miarę OK.

Po wpisaniu ping wp.pl -t na “normalnym” jest 21-25 ms, co jakieś 10 skoczy na 40 ms, i tak gdzieś co 25-30 skoczy na 200-900 ms.

Po wpisaniu tego samego na tym “powolnym” ping jest od 25-30 ms i co jakieś 5-10 są skoki na 250-1600 ( !!

Widać, że te skoki na drugim PC są częstsze i wyższe.

No to problem między kompami, jeśli chodzi o ping wykluczony - pingowałem przez 3 minuty i ping cały czas poniżej 1 ms

Dodane 12.08.2009 (Śr) 8:36

Odświeżam.

Sprawdź to: