Problem z uefi

Cześc otóż mam nietypowy problem, zakupilem nowy procesor, płyte głowna od msi, ram oraz nowy dysk. Po zamontowaniu wszystkiego chcialem zainstalować windowsa i tu pojawia sie problem, kiedy wchodze do uefi zeby wybrac bootowanie przez pendrive, oprogramowanie zaczyna sypać bledami juz w uefi wyskakuje “this bin file is incorrect”, w komputerze mam zamontowana jeszcze stara karte graficzną. Pół biedy z tym, najwiekszy problem jest z tym, ze płyta głowna nie zapisuje ustawień przez co nie moge wybrać bootowania. Podpiąłem dysk pod stare czesci, zainstalowałem tam windowsa i usunałem wszystkie sterowniki zwiazane ze stara płyta głowna jak to radzili w róznych tematach, system dalej jak to przy zmianie płyty głownej sie nie odpala i wyskakuje blue screen, czy jest jakiś sposob, zeby zainstalować windowsa na starym zestawie w taki sposób by dzialal on na nowej płycie głownej? Ewentualnie co móglbym zrobic z tym bledem na płycie głownej?

Spójrz na dwa ostatnie posty, rozwiązanie wygląda dziwnie ale warto sprawdzić inny monitor http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-1739464/msi-z87-g45-bios-problem.html
System możesz spróbować zacząć instalować na starych komponentach. Po pierwszym restarcie, gdy pliki zostaną skopiowane z nośnika wyłączasz komputer i instalację kontynujesz już na nowym sprzęcie.

Albo bateria na płycie padła, albo płyta uszkodzona?

Lub po zmianach w biosie na końcu nie zapisujesz konfiguracji Save?

I najlepiej instaluj system z płyty DVD.