Problem z ukladem klawiatury na sesji RDP

Czesc.

 

   Mam problem w postaci niewlasciwego ukladu klawiatury. Mam terminal z zainstalowanym Windows Embennded 2009. Lacze sie nim do serwerow i stacji po RDP. Klient (terminal), posiada RDP 6.1, natomiast lacze sie do RDP 7.1 z Windows 7 prof oraz do RDP 10.2 z Windows 10. Po polaczeniu czasami klawiatura dziala ok, ale za chwile niedeterministycznie uklad sie zmienia. Naciskajac polskie znaki zaznacza sie tekst, cofa sie, etc. etc. Win 7 i Win 10 to wersje PL, Win Emb. to wersja EN, z ukladem Polish Programmer. Niestety ustawien regionalnych na PL w WinEmb. nie daje rady zmienic. W jaki sposob moge rozwiazac problem zlego ukladu klawiatury ? Dzieki za pomoc.

Problem jest znany i znam jego cztery obejścia (każde złe):

  1. Używać lewego ctr+alt zamiast prawego alt

  2. na terminalu zmienić układ klawiatury na angielski i po każdym połączeniu RDP zmieniać na serwerze układ klawiatury na programisty (lub ustawić na serwerze aby ignorował układ klawiatury terminala, gdzieś to się w rejestrze robiło)

  3. Do pisania polskich znaków używać tyldy ~ (shift+tylda, puścić, i np c)

  4. W opcjach połączenia pulpitu zdalnego przestawić zasoby lokalne/klawiatura/zastosuj kombinacje klawiszy systemu windows /na tym komputerze - tu przestaną działać skróty alt+tab alt+f4 itp

 

Najmniej złą opcją jest wg mnie 2.

 

Opcja 1 i 3 odpada gdyż spowolni to prace przez zmianę przyzwyczajeń co chwila. 4 odpada - używam często tych kombinacji klawiaturowych - pracuję głównie klawiaturą. Opcja 2 działa aczkolwiek ma 1 wadę - psuje się układ jak wejdzie się w pole edycyjne logowania Skype - macie na to jakiś pomysł ? 

 

Generalnie co do receptury 2 to podaję jej szczegóły: 

 

w Tym kluczu:
 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout

 

dodajemy taki wpis :
 

nazwa: IgnoreRemoteKeyboardLayout

typ REG_DWORD

wartość 1 

Dzięki za odpowiedź. 

Niestety problem powrocil. Nie wiem czy to kwestia systemu sprzed 7 lat, ale to irytujace… Tak podstawowa kwestia jak laczenie roznych wersji jezykowych ( klient/serwer rdp) … Z racji, ze moj terminal ma malo mocy zamowilem Intel NUC z i5 i win 10 pl, wiec problem rozwiazuje brute force, ale to chyba najsensowniejsze rozwiazanie.

Problemem jest zabugowany zdaje się klient RDP w Windowsie. W W10 na RDP PL działa ok. Co do klientów ENG  - nici. Już nawet support i admini się z tym męczyli i nic.Co ciekawe na macu eng, problem nie występuje a łączę się klientem RDP od MS ! Rozwiązaniem problemu niestety jest zakup sprzętu z nie zabuggowanym RDP…