Problem z Ulubionymi

:beksa: HILFEEE !!

już kiedyś miałam problem z Ulubionymi i otrzymałam pomoc, za co dziękuję. Teraz mam inny problem, też z Ulubionymi. Chodzi o to, że wczoraj ściągnęłam sobie Odkurzacz, TuneUp Utilities 2007 i przeczyściłam wszystko wg wskazań. Dziś w Ulubionych zamiast otwierać się zaznaczony link strony, otwiera mi się za każdym razem okienko z drukarką.

Mam XP Home i OE.

:bukiet: Proszę o pomoc.

A w TuneUp nie możesz użyć Centrum bezpieczeństwa czy jakoś tak.

cd tego co wyżej

zaobserwowałam, że jak otworzyło się okno z drukarką, to za którymś razem ze złości dałam Drukuj i … drukarka sama się włączyła i zaczęła drukować to, co było aktualnie na danej stronie.

A może to wirus?

Mam Norton Internet Security 2007, skanowałam, uaktualniłam i nadal zamiast strony, wyskakuje okienko z drukarką.

A może to zupełnie co innego. Ale co?

Żeby otworzyć link z dobrymiprogramami, musiałam wejś przez OE.

Proszę o pomoc, nie znam się bardzo na komputerze i nie wiem, co zrobić.

Zaimportuj do rejestru zawartość ramki kod:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut]

"EditFlags"=dword:00000002

@="Skrót internetowy"

"IsShortcut"=""

"NeverShowExt"=""

"FriendlyTypeName"="@ieframe.dll,-10046"

"FullDetails"="prop:System.Link.TargetUrl;System.Rating;System.Link.Description;System.Link.Comment"

"InfoTip"="prop:System.Link.TargetUrl;System.Rating;System.Link.Description;System.Link.Comment"

"PreviewDetails"="prop:System.Link.TargetUrl;System.Rating;System.History.VisitCount;System.History.DateChanged;System.Link.DateVisited;System.Link.Description;System.Link.Comment"


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\CLSID]

@="{FBF23B40-E3F0-101B-8488-00AA003E56F8}"


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\DefaultIcon]

@=hex(2):25,00,53,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,52,00,6f,00,6f,00,74,00,25,\

  00,5c,00,73,00,79,00,73,00,74,00,65,00,6d,00,33,00,32,00,5c,00,75,00,72,00,\

  6c,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,00,2c,00,30,00,00,00


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell]

"CLSID"="{FBF23B40-E3F0-101B-8488-00AA003E56F8}"

@="open"


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell\open]

"CLSID"="{FBF23B40-E3F0-101B-8488-00AA003E56F8}"

"LegacyDisable"=""


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell\open\command]

@="rundll32.exe ieframe.dll,OpenURL %l"


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell\print]


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell\print\command]

@="rundll32.exe C:\\WINDOWS\\system32\\mshtml.dll,PrintHTML \"%1\""


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell\printto]


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell\printto\command]

@="rundll32.exe C:\\WINDOWS\\system32\\mshtml.dll,PrintHTML \"%1\" \"%2\" \"%3\" \"%4\""


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shellex]


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shellex\ContextMenuHandlers]


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shellex\ContextMenuHandlers\{FBF23B40-E3F0-101B-8488-00AA003E56F8}]

@=""


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shellex\IconHandler]

@="{FBF23B40-E3F0-101B-8488-00AA003E56F8}"


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shellex\PropertyHandler]

@="{FBF23B40-E3F0-101B-8488-00AA003E56F8}"


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shellex\PropertySheetHandlers]


[HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shellex\PropertySheetHandlers\{FBF23B40-E3F0-101B-8488-00AA003E56F8}]

@=""

Chyba, że nie boisz się ręcznie edytować rejestru :slight_smile: i dasz radę sam sprawdzić i ew. poprawić kilka wartości:

  1. Sprawdź, czy w kluczu HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell wartością domyślną jest open

  2. Sprawdź, czy w kluczu HKEY_CLASSES_ROOT\InternetShortcut\shell\open\command wartość domyślna to: rundll32.exe ieframe.dll,OpenURL %l

:beksa: ja nie rozumiem, co mówisz

ja nie umiem tego zrobić

boję się grzebać w rejestrach, bo już kiedyś miałam duuuuuuuuuży problem

a czy mogę Cię prosić, żebyś mi napisał krok po kroku co powinnam zrobić po kolei, bo to wyżej co pisałeś, to dla mnie czarna magia.

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 21:50

Zaimportuj do rejestru … a gdzie tego szukać? Co znaczy zaimportuj?

Sprawdź, czy w kluczu HKEY… a gdzie ten klucz?

Złączono Posta : 07.08.2007 (Wto) 21:53

Chyba nic z tego nie będzie, bez prowadzenia mnie za rączkę, nie poradzę sobie.

Mimo wszystko dziękuję za chęci. :smuteczek:

OK. W takim razie spróbujmy… na początek małe zabezpieczenie w razie gdyby coś poszło nie tak (nie pójdzie ale jak to kiedyś pisali na plakatach -Przezorny Zawsze Ubezpieczony :slight_smile: ). Utwórz Punkt Przywracania Systemu (Menu Start -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu). W razie czego, będziesz mogła przywrócić system do momentu zanim zaczęły się eksperymenty z rejestrem, albo jeżeli stwierdzisz, że import do rejestru nie pomógł.

  • Skopiuj zawartość ramki kod z mojego pierwszego posta (całą, od słowa Windows… aż do końca), i wklej do Notatnika (do pustego, Nowego dokumentu tekstowego). Zwróć uwagę, aby na końcu tego “wklejenia” była co najmniej jedna pusta linia (Ctrl+End i klepnij Enter)

  • całość zapisz pod dowolną nazwą i w dowolnym folderze ale z rozszerzeniem reg. Aby uniknąć podwójnego rozszerzenia (np. plik.reg.txt) w oknie Zapisywanie jako użyj cudzysłowu (np. “plik.reg”)

  • uruchom ten plik (podwójne kliknięcie) i dwukrotnie potwierdź [OK] - na pytanie ‘Czy na pewno dodać informacje… do rejestru’ i następnie komunikat o pomyślnym imporcie.

Już :).

P.S. Jeżeli to co napisałem jest nadal niejasne, lub też po prostu nie zadziała oraz jeżeli masz (i miałaś cały czas) włączone Przywracanie Systemu - po prostu przywróć system do punktu przed “zabawą” z TuneUp.

:multi: HURAAAAAAAAAAA :multi:

UDAŁO SIĘ, WIELKIE WIELKIE DZIĘKI

Dla spokojności resetowałam jeszcze komputer i jest OK

Duża buźka

:tancze: