Problem z uprawnieniami administratora


(-superhero1235-) #1

Witam!

Siedziałem sobie na kompie jakby nigdy nic, ściągłem pewien program i chciałem go zainstalować lecz wyskoczył mi błąd że nie można odnaleźć pliku i żebym spróbował jeszcze raz ale to nic nie dało. Wkurzyłem się bo program był pilnie potrzebny ale powiedziałem sobie trudno i tyle. po pewnym czasie zauważyłem że nie da się włączyć programu takiego jak ccleaner i innych po których zawsze wyskakiwał komunikat i trzeba było kliknąć kontynuuj lub OK. Tak samo w panelu sterowania nie działają opcje do których trzeba mieć uprawnienia administratora. Na kompie jest tylko jedno konto właśnie administratora( przynajmniej tak było dotychczas, i chyba jest bo w panelu sterowania nadal wyświetla nazwa konta a pod nim administrator) Raz miałem nawet problem z wyłączeniem kompa. Przy włączaniu na pasku włączonych programów wyświetla się taki komunikat który po chwili gaśnie. http://rapidshare.com/files/285232140/pulpit.jpg.html POMOCY! !!


(Piotrkijak) #2

Spróbuj przywracania systemu...


(-superhero1235-) #3

Przepraszam ale czy mugłbyś jaśniej bo ja ciemny w tych sprawach jestem trochę.


(Piotrkijak) #4

Kliknij w menu start, w wyszukiwarkę wpisz przywracanie systemu i wciśnij enter... Dalej już sobie poradzisz, bo dalej poprowadzi Cię kreator...

Nie wiem, czy nawet to nie jest sprawka wirusa, tak więc jeżeli przywracanie nie pomoże, to ściągnij program malware bytes anty malware, zrób skan i znalezione infekcje pokasuj...


(-superhero1235-) #5

Właśnie o to chodzi że nie mogę włączyć przywracania systemu bo nie mam takich uprawnień więc chyba ściągnę ten program i tu pojawia sie problem bo nie mogę nic zainstalować bo nie mama takich uprawnień. Jednym słowem kicha.

-- Dodane 27.09.2009 (N) 11:34 --

Ściągnąłem i ku mojemu ździwieniu komputer zapytał się czy uruchomić (wcześniej tego nie robił) ale po wciśnięciuy uruchom wyskakuje błąd że nie można odnaleźć pliku. :frowning:

-- Dodane 27.09.2009 (N) 18:53 --

Ma ktoś jakiś inny pomysł?


(Piotrkijak) #6

A jak wygląda sytuacja w trybie awaryjnym?


(-superhero1235-) #7

W trybie awaryjnym działa ale po odinstalowaniu podejżanych programów i wszystkich raportów itp. i tak nic nie działa w normalnym trybie :frowning:


(Piotrkijak) #8

czyli jest tak jak myślałem - najprawdopodobniej masz jakąś upartą infekcję, która blokuje uruchamianie aplikacji wymagających uprawnień admina. Na początek proponuję wejść w tryb awaryjny z obsługą sieci, ściągnąć malware bytes anty malware, zrobić pełny skan systemu i usunąć ewentualne infekcje, lub zrobić log z otl i w dziale sprawdzania logów poprosić o jego sprawdzenie...


(-superhero1235-) #9

Zrobiłem skan i wyszło mi 28 plików zainfekowanych trojanem pliki usunąłem ale problem nie ustał więc powtórzyłem skan i nic nie znalazło co to może być? Jak zrobić tego loga?


(Reksio009) #10

Tutaj są wszystkie potrzebne informacje do tego hijackthis-rsit-otl-dds-inne-instrukcja-t36654.html


(deFco247) #11

Konkretnie zrób logi OTL, GMER oraz SREng.

(Na Windows Vista uruchamiamy program z menu Uruchom jako Administrator... )

W GMER nic nie zmieniamy -> wciskamy Szukaj (skan potrwa kilkadziesiąt minut) -> po skanie Kopiuj.

Logi wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.


(-superhero1235-) #12

SREng

http://wklej.org/id/167315/

OTL

http://wklej.org/id/167317/

GMER

http://wklej.org/id/167331/


(Stanny Tomasz) #13

Jeśli nie masz jakiś ważnych danych, to raczej zrób formata :confused: Bo w tym przypadku to najlepszy antywirus


(-superhero1235-) #14

Raczej mam dużo danych na których mi zalerzy. Czemu musze zrobić formata?