Problem z uprawnieniami plików w Windows 7

Otóż mm taki problem. Posiadam dysk Toshiba i są na nim moje dane, lecz nie mogę ich otworzyć. Nazwa folderu jest na zielono, a plików nie da się wyświetlić pomimo, że mają one prawidłową wielkość. Może dam screeny:

Pomimo prób przejęcia folderu na własność oraz zmiana uprawnień dla wszystkich, bezskutecznie… Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

A spróbuj PPM uruchomić jeden chociaz folder jako administrator

no nie da się, grzebałem tam już na wszystkie sposoby, nawet w trybie awaryjnym…

Ja się poddaje…

Ciekawe kto wpadnie na genialny pomysł ;D

Zielony kolor folderu w win7 oznacza, że folder ma włączoną opcję szyfrowania, może po prostu właściwości folderu - zaawansowane i odznaczyć opcję szyfrowania zawartości i zastosuj.

Może ja? Ale niestety nie polubisz mnie za ten pomysł :slight_smile:

Jak już tu powiedziano, te pliki są zaszyfrowane. Patrząc po literce tego dysku, to albo przyniosłeś ten dysk od kogoś, albo po prostu to jest twój dysk “od zawsze” ale system był zainstalowany na innym dysku/partycji. Jeśli dysk masz pożyczony, to wystarczy iść do właściciela i poprosić o odszyfrowanie. Jeżeli natomiast to twój dysk ale pomiędzy szyfrowaniem a obecnymi kłopotami z otwarciem plików wykonałeś jakiś mały formacik i reinstal systemu, to… skasuj te pliki. Nie ma praktycznego sposobu na ich odzyskanie. To znaczy jest, ale pewnie te obrazki nie są warte kasy jaką musiał byś wydać na ich odzyskanie.

To są moje zdjęcia. Skopiowałem cały folder moje dokumenty, w celu ochrony na ten przenośny dysk, zrobiłem formata i teraz nie mogę ich otworzyć.

Odszyfrowanie poprzez wyłączenie tego atrybutu nic nie daje. Folder już nie jest na zielono, ale pliki są nadal i próba odszyfrowania pojedynczego kończy się komunikatem “odmowa dostępu”.

Bzdura, że nie da się tego odzyskać domowym sposobem. Sposób jest, tylko ktoś musi na niego wpaść :wink:

To jest prawie 200GB danych :frowning: Całe moje życie na fotkach… Nie usunę tego.

To szukaj tego sposobu, powodzenia. I piszę to bez sarkazmu, niech ci się uda.

Ale następnym razem zanim znowu zaszyfrujesz jakieś bardzo ważne dane, poczytaj jak działa szyfrowanie i dlaczego TAK BARDZO WAŻNE jest wyeksportowanie i strzeżenie potem jak oka w głowie klucza prywatnego, pozwalającego na odzyskanie zaszyfrowanych danych w takich jak twój przypadkach. Czyli brak dostępu do systemu operacyjnego, reinstalacja, itp, itd.

PS. Skoro te dane są dla ciebie takie ważne, to spróbuj tym ->http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html

Przy odrobinie szczęścia odzyskasz chociaż część

Może tu jest odpowiedź: http://www.pcworld.pl/news/360148/Jak.c … sta.7.html

czytałem, ale w konsoli zaszyfrowane pliki omija w postaci [error], nie można otworzyć.

Dodane 31.12.2010 (Pt) 15:28

Pozostaje nic innego jak złamać szyfr Microsoftu. Komuś się to udało.

http://www.chip.pl/news/bezpieczenstwo/luki-bezpieczenstwa/2009/12/bitlocker-zlamany

Ale nie będę wnikał jak. Programy do odzyskiwania i łamania zaszyfrowanych plików warte są kupę siana i racze jest to nieopłacalne w porównaniu do tych paru zdjęć.

Dla mnie temat jest zamknięty. Może informacje komuś pomogą.

Mimo wszystko pozdrawiam wszystkich forumowiczów i dziękuje za zainteresowanie.

Szczęśliwego Nowego Roku.