Problem z uprawnieniami po reinstalcji Windows XP

Witam,

mam pewien problem. Mianowicie zrobiłem reinstalacje windowsa XP(32 bit) service pack 2 i mam problemy z niewystarczającymi uprawnieniami na jedynym koncie na komputerze(sprawdzałem i należy ono do grupy Administratorzy). Ściągnąłem sobie nową przeglądarkę (Google Chrome) i podczas próby pobierania service pack’a 3 na końcu pojawia się komunikat, że nie można zapisać programu z powodu niewystarczających uprawnień. Podobnie rzecz się miała z antywirusem avastem… ale zrobiłem restart kompa i udało się go ściągnąć i zainstalować, ale dalej znowu nie mogę nic innego ściągać, bo pojawia się komunikat o niewystarczających uprawnieniach. Próbowałem pobrać inną przeglądarkę np Firefoxa, ale dalej uprawnienia… a internet explorer zaraz po postawieniu systemu się wysypuje Dodam tylko, że pliki które pobieram Chromem znajdują się w folderze Downloads i mają rozszerzenie *.crdownload i system jest w 100% oryginalny Ogólnie główne konto zachowuje się jakby miało jakieś dziwne ograniczenia, a instalacja windy przebiegła standardowo i bez zakłóceń. Miał ktoś kiedyś taki problem ? A jeśli tak to czy udało go się skutecznie rozwiązać? Przeglądałem podobne tematy, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Sprawdź uprawnienia do katalogu temp zdefiniowanego w ustawieniach systemowych (Start->Uruchom->cmd->set - wyświetli Ci zmienne tmp i temp) - przeglądarki często zamiast zapisywać pliki bezpośrednio uzywaja TEMPa jaku bufora z którego później kopiuja plik do okreslonej lokalizacji. Ponadto sprawdź czy jeśli uruchomisz przeglądarkę z innymi uprawnieniami (PPM, uruchom jako, wybierasz innego usera) to działa czy też nie