Problem z uruchamianiem gier, brak kompatybilności

Witam wszystkich użytkowników.

Do Moderatorów: Zanim zostanę odesłany linkiem do ,gotowca’’ zaznaczam iż mój problem nie jest do naprawienia szablonowo. Dodatkowo dodam iż umieszczam go w tym dziale ponieważ sądze że wina leży po stronie rejestru i tym że po prostu system nie czyta UI

Otóż problem wygląda następująco.

Każda, dosłownie każda gra, nie uruchamia się.

Próbowałem następujących rozwiązań.

  1. Tryb zgodności z windowsami od XP do 7

  2. Zainstalowałem DX SDK.

  3. Przeinstalowałem sterowniki do Kart graficznej.

  4. Ponownie uruchamiałem w trybie zgodności w różnymi windowsami z uprawnieniami Administratora.

Nadal to samo co było, tylko pojawia się dodatkowy Add, przy wskaźniku myszki informujący o tym że coś zostało uruchomione, ale znika. i cisza

Dziwnym trafem wydaje mi się jakby system nie chciał czytać żadnego innego pełnoekranowego UI po za swoim Metro i tymi dozwolonymi jako programy, które posiadają opcję standardowego i metro interfejsu

mi to wygląda na problem ze sterownikiem graficznym bądz directx;]

jaką masz grafike i jakie sterowniki zainstalowane?;]

… zaś mnie się wydaje, że problem został opisany byle jak: brakuje podstawowych danych, za to pojawia się obszerny opis z apelem do moderatorów na czele.

Na tym etapie równie dobrze można stwierdzić, że “blacha falista się wyprostowała i nie ma co trzeć - trza nową harmonijkę zwinąć”…

Grafika Gf 250 gts

Wersja sterowników 314.22 :wink:

Windows 8 Pro

Z DX był problem owszem z zainstalowaniem, ale na zagranicznym blogu wyczytałem aby usunąć komendami z konsoli visuala c+ i dopiero zaskoczył

Dodane 25.05.2013 (So) 22:33

Czyli jak myślę, jedyne wyjście to powrót do 7 ?

Przeczytałem już wiele for, i nigdzie, ale to nigdzie nikt nie jest w stanie rozwiązac tego problemu

a co do gier jeśli o to ci chodzi co ja myślę to na windows 8 nie ma jeszcze gier poza tymi które są w sklepie windows 8 a jeśli instalujesz grę nie pod windows 8 to się nie dziw że nie działają jeśli chcesz żeby działały to zainstaluj sp3 z xp (Nie wiem czy o to ci chodzi bo nie jasno opisane)