Problem z uruchamianiem instalatorów programów

(Robert Klatka) #1

Witam

Nie pierwszy raz mi się zdarzyło instalować system ale nie wykluczam błędu po mojej stronie. Przeszukałem Google w dłuż i w szerz i nie znalazłem skutecznego rozwiązania problemu, może po prostu na nie nie trafiłem, jako że już nerwowo mam dość pisze tu.

Problem dotyczy laptopa Toshiba L300-11M z Windowsem Vista 32bit. Świeża instalacja Windowsa Visty + sterowniki ze strony producenta. Do tego Notron Internet Security. Wszystko legal. Aha całość działa na dysku SSD Sandisca 120GB - wymieniłem aby przyśpieszyć starego lapka, tak aby posłużył jeszcze jako sprzęt biurowy.

Nie chcą się uruchamiać instalatory wielu programów (rozszerzenia *.exe i *.msi), tak naprawdę większości. Co dziwne kiedy pobiorę Liber Offica ze strony producenta to nie uruchamia się instalator, po prostu nic się nie dzieje, chwilkę kręci kołkiem (klepsydrą) i nic. Tak jest z instalatorem Adobe Readera, Flasha itd. Co dziwne jest jeszcze bardziej jak pobiorę Liber Offica za pomocą asystenta pobierania z dobrych programów program potrafi się zainstalować, instalka uruchamia się normalnie.

Ktoś potrafi jakoś pomóc, bo mam ochotę ten komputer podrzucić do góry i nie łapać.

(KAZDAN63) #2

NIS ? Odinstaluj .

Asystenci pobierania :

http://www.fixitpc.pl/topic/19809-portale-z-oprogramowaniem-instalatory-na-co-uważać/#entry130095

FRST ?

VISTA SP2 ?

http://download.microsoft.com/download/F/B/9/FB9F0DF8-4CE2-416D-9D08-BABC7EA48F85/Windows6.0-KB948465-X86.exe

(Robert Klatka) #3

NIS - nie ma nic do rzeczy, przed jego instalacją było to samo. Instalator NIS zadziałał poprawnie

Wiem o asystentach pobierania, nie instalowałem nic poza Liber Officem - przed instalacja Liber Offica - problem był ten sam

FRST - ? To mnie zabij o co chodzi ? Jak tego użyć poza skanowaniem

VISTA SP2 - wszystkie aktualki

(Bogdan_G) #4

A w podglądzie zdarzeń, to co pisze we właściwościach błędów?

(Robert Klatka) #5

Nie ma żadnych wpisów, które mogły by wskazywać cokolwiek. Znaczy się szukam po czasie. Jeśli próbuje odpalić plik to nie tworzy sie żaden dodatkowy wpis.

(Bogdan_G) #6

Wymieniłeś dysk na SSD i co - nie było problemu z aktywacją Visty? To raz. Drugie, to sprawdzenie usługi Instalator Windows. Ona zależna od usługi RPC. Trzecie, to kliknij PPM i uruchom jako admin instalator np adobe readera. Gdyby pokazało się nico, to zaraz sprawdź w procesach, czy instalka adobe readera jest uruchomiona, mimo, że ją nie widzisz. Może nie widziałeś błędów aplikacji, ale błędów systemowych musisz mieć multum.

Po instalacji Visty wyłączałeś niepotrzebne usługi i ją dostosowałeś za bardzo? Czy to była czysta instalacja, czy jakoś inaczej? Z tym nortonem, to dopóki go dokładnie nie wyrzucisz, dopóki nie przywrócisz systemowych ustawień, to nie wyjdziesz z problemu. Norton +SSD = problemy. A może jakiś tuneup masz jeszcze?

Dochodzi użycie agenta.

Jak nie masz trefnego systemu, to zapodaj linki do logów FRST - dokładnie wg tego: https://forum.dobreprogramy.pl/farbar-recovery-scan-tool-raport-obowiazkowy-478727t.html

Ani nam zgadywać, co masz zainstalowane, jakie problemy itp.

(Robert Klatka) #7

@Bagdan_G. Wymieniłem dysk na SSD i o dziwo nie mam problemu z aktywacją, sam się troszkę dziwie. System jest legalny (tzn. płytka z torrentów ale było napisane że 1 do 1) - klucz jest na spodzie lapka na naklejce.

Poszedłem jeszcze krok dalej i mam teraz postawiony sam OS bez sterów i innych programów. Czysta instalka. Problem ten sam, nie mogę odpalić niektórych *.exe i *.msi w procesach nic się nie dzieje, Instalator Liber Officea wciąż nie rusza :D.

Jedynie co mi przychodzi do głowy to trefna instalka Windowsa, choć mam dwie różne. ma ktoś taką która na 100% jest 1 do 1 ?

Chcesz tego FRTS - z czysto postawionego systemu ?

(sadaj72) #8

Pożycz od kogoś… ale np. w mojej okolicy łatwiej znaleźć jakiegoś linuksa niż vistę :wink:

Poszukaj sum kontrolnych i porównaj twoje iso z nimi.

(Robert Klatka) #9

okazuje się ze mam w domu orginał Windows Vista Ultimate w wersji eng zainstaluje go i zobacze czy będzei się dało instalować inne programy na nim.

ehehe - legalna vista, czysta instalka to samo :smiley:

(Rusin Sebastian) #10

Mam bardzo podobny problem. Proszę o informację czy powyższy został rozwiązany i jeśli tak to w jaki sposób.

Dotyczy Visty Home Premium 32-bit. Laptop Acer Aspire 6920G. Chciałem od nowa postawić system bo miał już parę lat i mulił. Do tego czasu problem nie został zaobserwowany. Instalacja z płyt dvd recovery (kombinacja alt+F10 z nieznanych mi powodów nie działa mimo iż na dysku jest partycja recovery).

Po zainstalowaniu systemu od nowa niektóre instalatory pobrane z neta nie uruchamiają się (brak reakcji poza kółkiem-klepsydrą przez 1-2 sek.). Nie działa m. in. instalka Adobe Readera XI ale poprzednich wersji X i 9 już tak. Na pewno nie jest to problem błędnego pliku (ściągany kilkukrotnie i z różnych źródeł - w tym z oficjalnej strony producenta, poza tym na innym kompie się uruchamia). Ponieważ nie potrafiłem sobie z tym poradzić postanowiłem postawić system jeszcze raz - nic to nie dało. Co ciekawe nawet po zainstalowaniu czystej visty (nie z płyt recovery) i poprzednim formatowaniu dysku problem nadal występuje.

Skończyły mi się pomysły co może być tego przyczyną. Może ktoś tutaj będzie w stanie mi z tym pomóc…