Problem z uruchamianiem kompa

Witam!

Mam pewien denerwujący problem. Otóż kiedy uruchamiam komputer zdarza się i to dość często, że komputer nie chce wstać. Podczas włączania czasem obraz z logiem producenta zamiast zniknąć po chwili, widnieje przez cały czas, mogę wtedy tylko wcisnąć DELETE by wejść do BIOSu i pojawia się czarny ekran oraz napis: initializing usb controllers… done i Run SETUP… i tak czekać można w nieskończoność. Odłączam komputer od prądu i … nie zawsze pomaga. Czasami muszę powtórzyć to kilka razy zanim komp się uruchomi poprawnie. BIOSu nie zmieniam, ponieważ nie mam stacji dyskietek, chociaż jakby ktoś poradził jak to zrobić bez niej byłbym wdzięczny. Po sformatowaniu dysku i reinstalacji Windowsa problem nadal występuje. Pomóżcie! Komp jak w podpisie. Czy to może być problem spalonego kondensatora?

PS Po podkręcaniu procka do jakichkolwiek wartości i zmiany napięć (na ramach i procu) jest jeszcze gorzej (komp częściej nie chce się uruchomić poprawnie).

PSS Występuje też taki problem, że kiedy rozpoczynam ściąganie pliku, a następnie uruchamiam grę np. STALKER, Crysis to podczas włączanie się gry komp się zawiesza, ale kiedy najpierw uruchamiam grę potem minimalizuje i zaczynam pobieranie jest wszytsko OK! ■■■? O co chodzi?

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Odłącz wszystko od USB i zobacz czy dalej tak jest.

Spróbuj zresetować BIOS mobo.

Wsadź inne ramy i zobacz czy jest tak samo, Mushkiny lubią się gryźć z MSI.

Reset BIOSu za pomocą zworki CMOS nie poprawił sytuacji. Odłączenie wszystkiego od USB tak samo. To moje jedyne RAMy DDR2 więc innych sprawdzić nie mogę. Czy to może być wina kondensatora?

Edit:

Podkręciłem procka o 200 MHz i ta niemiła sytuacja wystąpiła natychmiast. Coś musi w tym być.

Podaj napięcia odczytane z biosu (mimo zasilacza firmy Corsair). Oczywiście, jeżeli posiadasz miernik to użyj go.

Czy te pamięci nie wymagają podniesienia napięć?

Wymagają 2.1V

Witam ponownie. Oto co wyczytałem w BIOSie:

CPU Vcore 1,192V (momentami maleje do 1,184V ale tylko na chwilkę)

3,3V —>3,360V

5V—>5,003V

12V—>12,232V (12,144V j.w.)

I jeszcze screeny z CPU-Z 1.48:

  1. http://img440.imageshack.us/my.php?image=cpuznl5.jpg

  2. http://img444.imageshack.us/my.php?image=cpuz2bp6.jpg