Problem z uruchamianiem komputera - CMOS Battery Low, Date/Time Not Set

Po naciśnięciu przycisku uruchamiającego komputer jakby się włącza, wiatraki startują itp. Niestety na tym się kończy, obraz nie jest przesyłany na monitor. Żeby komputer się uruchomił poprawnie  , to po tym pierwszym etapie uruchamiania trzeba jeszcze wcisnąć przycisk restartu - żeby komputer “zaskoczył” za każdym razem pojawiają się okno z danymi komputera (ile ma ram jaki ma dysk, procesor…) i  3 opcje run setup , boot menu i load default values and continue dołączam zdjęcie jak to dokładnie wygląda.

Wymień baterię podtrzymującą zawartość BIOS, poustawiaj ponownie opcje w BIOSie i powinno hulać.

 

Proszę zapoznać się z tą stroną a następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

Bateria to taki srebrny krążek na płycie głównej,podtrzymuje on ustawienia  po wykryciu dysków i czas systemowy.Koszt do 5 PLN

https://www.google.pl/search?q=bateria+płyty+głównej&biw=1888&bih=939&tbm=isch&imgil=kkgO72KxnaVisM%3A%3B7DvsOxHE0CzA6M%3Bhttp%3A%2F%2Fwww.budowlanka.net.pl%2Fti%2Fbios.htm&source=iu&pf=m&fir=kkgO72KxnaVisM%3A%2C7DvsOxHE0CzA6M%2C_&usg=__bXAE_bemUBuv-5byL8WPjCsRRBw%3D&ved=0ahUKEwjX_L6P5M3NAhXEVywKHXZyAPYQyjcIJg&ei=MAh0V9ekBcSvsQH25IGwDw#imgrc=kkgO72KxnaVisM%3A

Wymieniłem i dalej to samo

 

W tym właśnie problem że to zrobiłem przed chwilą i dalej to samo

Dokładnie to samo co pokazałeś na zdjęciu ?

 

Tak 

Co poustawiałeś w BIOSie ? (date, godzinę ? inne? ) Zapisałeś dane przed wyjściem ?

Tak zmieniłem datę, czas itd i zapisałem 

 

 

Dalej wyświetla ten sam komunikat?

… to skoro nadal masz komunikat o niskim poziomie baterii podtrzymującej CMOS, to albo bateria którą wymieniłeś jest do kitu, albo masz zwarcie na płycie głównej (albo… jakiś dowcipas założył ci zworkę na CMOS CLEAR)

nie wiem czy ma to dużo znaczenie ale mam płyt główną z 2 biosami 

Co jest dziwne że wcześniej cofało mi godzinę do  00:00 a teraz na 23:10

Były jakieś zmiany w konfuguracji? Resetowałeś BIOS zworką?

Tak i nie resetowałem bios zwrotką .

Czyli uszkodzona płyta główna. Dla pewności kup jeszcze jedną baterię w innym sklepie bo różnie bywa z tymi bateryjkami.

 

Może być też uszkodzony zasilacz - płyta główna po jakimś spięciu resetuje CMOS.

spróbuję jutro zresetować bios zwrotką

 

Ale tak nagle by się zepsuło ?