Problem z uruchamianiem komputera


(wuuhacz) #1

Tak jak w temacie mam problemy z uruchamianiem komputera chciałem pobrać pliczek i komputer się zrestartował po czym miał problemy z ponownym uruchomieniem.

Pokazywało jakieś powiadomienia od pamięci RAM (niestety nie jestem w stanie dokładnie napisac o co chodziło ponieważ szybko znikał komunikat) nagle zaczęło wołaś o brak dyskietki w stacji A: (chociaż takiej nie posiatam (stacji dyskietek)) pokazywało to w oknie LiveUpdate2 (chyba coś od biosu?)...

Na ekranie gdzie powinien się pokazywać ekran ładowania systemu nie było nic poza migającym znakiem "_" w lewym górnym rogu.

Po którymś restarcie pokazał się ekran ładowania lecz po jakieś chwili wyskakiwał BlueScreen i restart (niestety kodu błędu też nie potrafie podac bo szybko znikał) po ponownym kulkukrotnym restarcie system uruchomił się jednak nie działał zbyt długo ponieważ tak ze wyskakiwały bluescreeny i komputer się restartował... Formaty nie pomagały.

Obecnie pozbyłem się jednej kości pamięci RAM i jak narazie działa normalnie jednak niepokoi mnie nadal ekran LiveUpdate2 i konieczność umieszczenia w stacji A: dyskietki ;/ i jeszcze jedna sprawa że w BIOSie botowanie systemu samo mi się zmienia 1. CD/DVD, 2 BRAK, 3, HDD gdy przestawie dysk na pierwsze miejscie wszytsko po restarcie ustawia się spowrotem do stanu jaki opisałem... Nie znam się na tym ale wydaje mi się że wszytko to wina pamięci ram i chyba coś jest nie tak z BIOSem? Jesli któś mógłby mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedi.


(Golden Finger) #2

Przeniesiony z Problemy :arrow: Hardware, Sterowniki


(karllodprogramy) #3

sprawdź ogólnie ram programem memtest....

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Pro ... 12556.html

sprawdź dysk np programem Hdtune

http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro ... 12177.html

sprawdź napięcia jakie podaje zasilacz

najlepiej jak zrobisz to miernikiem elektronicznym, pomiar będzie najbardziej wiarygodny...

jak-prawidlowo-sprawdzic-napiecia-zasilacza-komputerowego-t9809.html

pomiar-standardowych-napiec-zasilaczu-t64002.html

i programem np.: EVEREST tylko tak dla porównania bo i tak programy przekłamują więc nie warto się na ich pomiarach opierać, ale mozna porównać

http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html

Możliwe że złapałeś wiruska który zagnieździł się na płycie w biosie, ale co do tego to może ktoś inny ci pomoże...

lub gdzieś na dysku.............. podaj logi z HijackThis, OTL... to ktoś je może przejrzy...

-- Dodane 22.09.2009 (Wt) 0:40 --

a zmienia ci się tylko to bootowanie czy jeszcze np.; godzina, data, jakieś inne zmiany...