Problem z uruchamianiem komputera

Chodzi o kompa mojej kobiety więc nie pytajcie mnie o dokładną konfigurację bo jej po prostu nie znam, a sprawdzić nie moge bo nie moge włączyć tego kompa. Ale sytuacja wygląda w ten sposób:

Problemy z włączaniem były juz od dawna tego typu, że komputer się włączał a monitor nie, trzeba było pare razy odłączać i podłączać zasilanie. Z biegiem czasu było coraz gorzej, bo zaczely sie problemy z włączaniem samego kompa. Teraz wyglada to tak ze po podłączeniu zasilania dioda przy przycisku power oraz myszka migają i nie chcą zaskoczyć. Rozkreciłem kompa i sprawdziłem ze w momencie gdy to sie dzieje, wiatrak od zasilacza działa poprawnie, ale ten od procka ma problem z ruszeniem. Tak jakby nie chciał zaskoczyć. Co może powodować taką sytuację?

levy90 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. poradnik-uzywania-forum-zakladanie-edycja-tematu-t394978.html#p2536992

Witam,

Trochę ogólny opis. Jednak podejrzewałbym zasilacz. Skoro wcześniej były problemy z uruchamianiem i startował dopiero po kilku bardzo twardych (i do tego nie zdrowych dla sprzętu) resetach, a sytuacja się pogarszała i do tego nie działa (nie startuje) wiatraczek na procesorze to ja bym podejrzewał zasilanie (niekoniecznie sam zasilacz, ale ogólnie system zasilania).

Zaczął bym od sprawdzenia woltomierzem jakie napięcia wychodzą z zasilacza - przede wszystkim, te gdzie powinno być 12V, 5V i 3.3V. Jeżeli nie umiesz odpalić zasilacza bez podłączania do płyty to dla bezpieczeństwa po odłączaj wszystko i zostaw tylko zasilacz podpięty do płyty (wyjmij też pamięci, procka i inne karty jeżeli są, odłącz urządzenia usb). Na tym etapie nie są potrzebne - wystarczy odpalenie zasilacza. Jeżeli napięcia będą w normie (czyli powiedzmy z tolerancją w dół 0,2V i około 1V w górę) to przejdź do podłączenia wiatraczka od procka (bez procka) i pomierz napięcie na wiatraczku (najczęściej między czerwonym i czarnym przewodem, jeżeli jest trzeci przewód - żółty - to go nie ruszaj to jest tylko sterowanie). Jeżeli będzie ok (zależnie od napięcia pracy wiatraczka) to po kolei dokładaj poszczególne podzespoły - procek, pamięci (jeżeli w kilku kościach to po jednej), karta grafiki, itd. Po każdym nowym komponencie próbuj uruchomić kompa. Będziesz widział po dołożeniu, którego komponentu się zbuntował i ten komponent jest do wymiany.

Jeżeli się okaże, że napięcia są za niskie to spróbuj uruchomić na innym zasilaczu.

Powodzenia.