Problem z uruchamianiem komputera


(Claritine) #1

Witam. Mój problem dotyczy tym razem innego komputera, również wyposażonego w system Windows XP. Przy uruchamianiu systemu pasek ładowania (niebieski) przelatuje 30 razy, potem komputer domaga się hasła, którego użytkownik nie posiada. Po wciśnięciu klawisza Enter pojawia się okienko o braku możliwości załadowania ustawień osobistych, po czym pojawia się następne okienko - dokonaj migracji na Windows 3.x, lub importuj plik CONTROL.INI z Windows 3.11. Po dowolnym wyborze, niezależnie czy pierwszego, czy drugiego, system ładuje się normalnie, na pulpicie są ikony, lecz wszystkie konta z gg, ustawienia zostają zresetowane. I tak za każdym razem. Proszę o pomoc.

Zdrowych i Wesołych wszystkim.

EDIT :

Log z MBAM - 131 infekcji.

http://wklej.org/id/444926/

A przy uruchamianiu komputera:

-- Dodane 26.12.2010 (N) 23:42 --

Czy ktoś ma pomysł, co zrobić? Komputer jest spowolniony mimo, że procesor nie jest obciążony.


(system) #2

Moim zdaniem system jest już tak dawno zainstalowany i "wymęczony" różnymi złośliwymi programami, że postaje jedynie reinstalacja. Przed tym jednak radzę jeszcze spróbować go "reanimować" programem Norman Malware Cleaner http://www.softpedia.com/get/Antivirus/ ... aner.shtml Proszę pobrać i uruchomić z przycisku Start scan , niczego nie zmieniając w ustawieniach. Po naprawie restart komputera. Log znajdzie się na Pulpicie.

-- Dodane 27.12.2010 (Pn) 11:18 --

W przypadku podjęcia decyzji o reinstalacji systemu, proszę doinstalować Service Pack's 2 i 3 (którego teraz brak) oraz nieco nowszej wersji Internet Explorera. To wszystko można oczywiściwe pobrać z witryny Microsoft Update.


(Claritine) #3

Dziękuję za pomoc, ściągnąłem program i trwa skanowanie. System ma około pół roku. Będę powiadamiał o dalszych działaniach.


(system) #4

OK! Jeśli to pomoże, to po restarcie proszę doinstalować Service Pack 3 i Internet Explorer 8.