Problem z uruchamianiem komputera

Witajcie

 

Mam następujący problem - komputer uruchamia się i widać tylko wskaźnik myszy, wszystko inne czarne(Obrazu nie ma też na telewizorze, który jest podłączony). W trybie awaryjnym uruchamia się ok. Pracuje wiatraczek, czyta płyty niby wszystko ok. Zdarza się, że uruchamia się właściwie, ale najczęściej po tym jak postał wyłączony kilka godzin lub został odłączony na 15 minut z sieci(prąd - nie internet). Przeinstalowałem system, pierwsze uruchomienie było dobre, po restarcie tylko wskaźnik myszy. Co to może być?

Skoro działa w trybie awaryjnym, problemem zapewne jest oprogramowanie (często takie problemy powoduje sterownik karty graficznej lub oprogramowanie antywirusowe).

Tylko, że wszystko działało przez prawie rok. Tak jak wspomniałem przeinstalowałem system i to samo, jeszcze bez sterowników.

Czy w trybie awaryjnym teraz też się uruchamia? Robiłeś format czyt instalację nakładkową systemu?

Uruchamia. Robiłem pełen format i instalację czystego systemu.

Wygląda na jakiś problem sprzętowy. Może na początek porządnie wyczyść wnętrze kompa. Odłącz wszystkie zbędne urządzenia na USB. Napisz proszę konfig uwzględniając markę i model zasilacza.

Komputer czyściłem przy przeinstalowywaniu systemu wraz z ponownym podklejeniem procesora i przedmuchaniem radiatora.

 

Intel Core 2 duo 2,2

Płyta główna model i marka albo po prostu czy ma zintegrowaną grafikę. Jeżeli tak wyciągnij tego Radka i zobacz zachowanie komputera na integrze. Może wrzuć screena z HDTune zakładka Health.

 

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Niestety nie ma zintegrowanej. jest to Gigabyte P35-DS3. No i oczywiście załączam screen.

post-190725-0-61163300-1418753007_thumb.

post-190725-0-04368600-1418753274_thumb.

Jeśli dysk 500 GB jest systemowym, to mogą być problemy przez niego.

 

Wrzuć cały smart ponownie tego dysku, ale już pozycje 05 i OA mogą świadczyć  o problemach z powierzchnią dysku i problemach z jego mechaniką?

Co to znaczy SMART?

Czyli okno z HDTune zakładka Health. Nie widać parametrów drugiego dysku w całości.

Teraz mam całość. Czy to da się naprawić?

post-190725-0-85931800-1418765117_thumb.

Nie. Tego nie da się naprawić.

A czy to żeczywiście może być powód wspomnianych problemów?

 

A czy taki dźwięk jakby płyta co jakiś czas zawadzała przy obrocie to też ten dysk? Teraz to usłyszałem.

 

Osłuchaj, czy to dźwięk z dysku?

 

Możliwości:

  • dysk

  • zasilacz

  • płyta główna, szczególnie jak wyglądają kondensatory elektrolityczne na niej

 

może i karta grafiki? bo w trybie awaryjnym na sterze systemowym jest ok?

 

Temperatury wszystkiego?

 

Tak więc widzisz możliwości jest wiele.