Problem z uruchamianiem płyt(brak okienka)


(natan007) #1

Witam. Mam nadzieję, że dobrze wytłumaczę w czym mam problem. Po włożeniu płyty CD lub DVD przestało mi wyskakiwać okienko w którym mogłem wybrać program lub otworzyć folder. Jak to przywrócić?


(system) #2

W polu "Uruchom" wpisujesz gpedit.msc

Nastepnie wybierasz szablony administracyjne --> system i tam funkcje "wylacz funkcje autoodtwarzanie" dajesz na wyłaczony.

lub

Mój Komputer -->klikamy "Stacja Dysków DVD/CD" --> właściwości --> Zakładka "Autoodtwarzanie" --> Zaznaczamy "Monitoruj za każdym razem, aby wybrać akcje" --> Dajemy OK


(natan007) #3

Jak wspisuje gpedit.msc wyskakuje mi komunikat: System widnows nie może odnaleźć pliku gpedit.msc Upewnij się że podana nazwa jest poprawna i spóbuj ponownie. Aby wyszukać plik kliknij przycisk Start a następnie polecenie Wyszukaj. Kliknąłem wyszukaj nic nie znalazło. A jeśli chodzi o drugi sposób to "Monitoruj za każdym razem, aby wybrać akcje" mam zaznaczone. Co mam zrobić teraz?


(Leon$) #4

pewnie masz XP Home

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

albo skorzystaj z Autoplay Repair Wizard

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en

:slight_smile:


(me@djohnsc) #5

Poczytaj też http://hotfix.pl/articles.php?article_id=19 :wink:


(natan007) #6

Zrobiłem tak jak mi doradziliście. Teraz po włożeniu płyty otwiera mi od razu folder, a ja chciałbym mieć okienko wyboru. Może macie jeszcze jakiś sposób, i tak jest lepiej niż było. Tak jak napisał Leon$ mam windowsa XP Home Edition SP 3.


(Leon$) #7

>> zastosuj

jeśli w autoodtwarzaniu w okienku akcje masz tylko tak jak na obrazku po lewej to zmień na inne pliki i będziesz miał wtedy wybór

dd2081a1844a133fm.jpg

jak robisz zmianę to zastosuj i dopiero OK

:slight_smile:


(natan007) #8

Zrobiłem wszystko, wyskakuje tylko folder. Restartowałem nawet po zaznaczeniu w autoodtwarzaniu nic nie daje. A jak odpalić gpedit.msc w XP Home Edition? Może tam trzeba to zmienić.


(Chillout) #9

A co masz na płycie? Foldery?

Wrzuć płyty z audio, mp3 i zobacz.


(natan007) #10

Na płycie mam pliki avi. Wyskakuje mi folder, w którym pokazuje mi wszystkie pliki avi. Sprawdzę z innymi płytami i napisze czy działa.


(Piotrek1970) #11

Podepnę się pod temat ponieważ mam ten sam problem co kolega jeszcze kilka dni wstecz było wszystko ok a teraz kompletnie nic się nie otwiera po włożeniu płyty nie zależnie czy pusta czy z zapisem żeby ją uruchomić muszę klikać na ikone dysku.Mój system to XP Professional .We właściwościach autoodtwarzanie mam zaznaczone ze powinien pytać o akcje ale to okienko się nie otwiera.


(Chillout) #12

Więc zastosuj się do wcześniejszych postów.


(Piotrek1970) #13

Już wszystko jest w porządku za stosowałem się do tego linku http://hotfix.pl/articles.php?article_id=19 i wkleiłem do rejestru to co było podane i w moim przypadku wszystko wróciło do normy .


(natan007) #14

Jak włoże płytę DVD to od razu uruchamia się Widnows Media Player i film się odtwarza, jak włoże płytę z mp3 i różnymi instalkami to jest dobrze, jak audio to uruchamia się audioplayer i muzyka się odtwarza, płytę z plikami to folder się pokazuje.