Problem z uruchamianiem programów MS Office 2013 i MS Office 365 w Windows 10

(tomsdb) #1

Po zainstalowaniu pakietu, obojętnie w której wersji, pojawia się komunikat:

Niestety wystąpił problem i nie można uruchomić programu Word (24)

Dzieje się tak za każdym razem i przy każdym programie pakietu.

Pakiet był naprawiany, przeinstalowywany, czyszczona była instalacja w systemie do zera. Nic to nie dało. Wygląda to na jakiś błąd systemu.

Jakieś pomysły?

Word - error.JPG

(bachus) #2

Godzina jest poprawnie ustawiona na komputerze? Rozumiem, że to samo jest w Office 2016?

(tomsdb) #3

Godzina prawidłowo. Na domiar złego nie działa podgląd plików w eksploratorze Windows. Ten sam błąd wyskakuje.

Mam licencję na obie wersje. Myślałem, że to jakiś kłopot tylko z najnowszym Office, ale z 2013 jest tak samo.

(bachus) #4

Coś instalujesz dodatkowego? Program antywirusowy?

(tomsdb) #5

Mam 360 Total security. Wyłączyłem też wszystkie dodatki. Instalowałem też na chwilę AVG, bo mam licencję na pół roku. Może on zostawił jakieś śmieci?

(Bogdan_G) #6

Instalowałeś avg tuneup - czy był w zestawie avg?

Jeśli tak i nawet coś ustawiałeś, to dopiero dokładne usunięcie z rejestru wszystkich wpisów tuneup, przywraca domyślne ustawienia systemowe w rejestrze. To jest tak, że nawet total uninstall nie przywraca domyślnych ustawień systemowych zmodyfikowanych przez ten program. Ale regseeker sobie radzi w wyszukaniem słowa tuneup - z hurtowym zaznaczeniem wszystkiego, usunięciem wszystkiego i robieniem backupu. lepsze takie bezpieczne usuwanie, niż ręczne dłubanie w rejestrze.

(tomsdb) #7

Wyczyściłem rejestr Ccleanerem i działa. Musiały jakieś śmieci zostać. Spróbuję zainstalować MS Office 365.

Dzięki za pomoc.