Problem z uruchamianiem programów MS Office 2013 i MS Office 365 w Windows 10

Po zainstalowaniu pakietu, obojętnie w której wersji, pojawia się komunikat:

 

Niestety wystąpił problem i nie można uruchomić programu Word (24)

Dzieje się tak za każdym razem i przy każdym programie pakietu.

 

Pakiet był naprawiany, przeinstalowywany, czyszczona była instalacja w systemie do zera. Nic to nie dało. Wygląda to na jakiś błąd systemu.

 

Jakieś pomysły?

Word - error.JPG

Godzina jest poprawnie ustawiona na komputerze? Rozumiem, że to samo jest w Office 2016?

Godzina prawidłowo. Na domiar złego nie działa podgląd plików w eksploratorze Windows. Ten sam błąd wyskakuje.

Mam licencję na obie wersje. Myślałem, że to jakiś kłopot tylko z najnowszym Office, ale z 2013 jest tak samo.

Coś instalujesz dodatkowego? Program antywirusowy?

Mam 360 Total security. Wyłączyłem też wszystkie dodatki. Instalowałem też na chwilę AVG, bo mam licencję na pół roku. Może on zostawił jakieś śmieci?

Instalowałeś avg tuneup - czy był w zestawie avg?

Jeśli tak i nawet coś ustawiałeś, to dopiero dokładne usunięcie z rejestru wszystkich wpisów tuneup, przywraca domyślne ustawienia systemowe w rejestrze. To jest tak, że nawet total uninstall nie przywraca domyślnych ustawień systemowych zmodyfikowanych przez ten program. Ale regseeker sobie radzi w wyszukaniem słowa tuneup - z hurtowym zaznaczeniem wszystkiego, usunięciem wszystkiego i robieniem backupu. lepsze takie bezpieczne usuwanie, niż ręczne dłubanie w rejestrze.

Wyczyściłem rejestr Ccleanerem i działa. Musiały jakieś śmieci zostać. Spróbuję zainstalować MS Office 365.

Dzięki za pomoc.